Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka tygodniowa z 12.03.2023 w Kraśniku. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.03 do 11.03.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.03 do 11.03.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kraśnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.03 a 11.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ten tajemniczy świat za murem i kratą. Sprawdź, jak wygląda niewidzialne życie funkcjonariuszki służby więziennej”?

Przegląd tygodnia: Kraśnik, 12.03.2023. 5.03 - 11.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ten tajemniczy świat za murem i kratą. Sprawdź, jak wygląda niewidzialne życie funkcjonariuszki służby więziennej

Odcięte od świata zewnętrznego grubą, żelazną kratą. Kontakt z najgroźniejszymi przestępcami to dla nich codzienność, coś zwyczajnego. Tam, gdzie sąd wydaje wyrok, a społeczeństwo oddycha z ulgą i zapomina o "problemie", rozpoczyna się ich niewidzialna praca. Służba Więzienna jako pierwsza formacja mundurowa zaczęła zatrudniać kobiety. Dziś w jednostkach okręgu lubelskiego pracuje ich aż 520.

📢 Tak mieszka Joanna Racewicz. Zobacz luksusowy apartament dziennikarki. Zajrzyj do eleganckiej willi Joanny Racewicz

Joanna Racewicz to popularna dziennikarka, prezenterka telewizyjna i autorka książek. Celebrytka na co dzień mieszka w nowoczesnym domu w stolicy, który urządziła z pomocą projektantów. Zaglądamy do luksusowej willi Joanny Racewicz i sprawdzamy, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej dziennikarka. Koniecznie zobacz, jak prezentują się wnętrza wyjątkowego domu Joanny Racewicz.

📢 W Lubelskiem silnie powieje. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla terenu całego województwa lubelskiego. Dzisiaj (11 marca) porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet 85 km/h.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.03.2023: 5.03-11.03.2023 Kraśnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kraśniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mężczyźni z woj. lubelskiego w liczbach. Gdzie jest najwięcej panów?

Lubelski Urząd Statystyczny sypie z rękawa danymi o mężczyznach z regionu. Najwięcej panów pracuje w górnictwie, a najmniej w handlu.

📢 Mogło dojść do kolejnego pobicia nastolatka w Zamościu. Na szczęście odpowiednio zareagowali rodzice i szkoła

„Ej, bo jest sprawa. W środę (tutaj pada imię dziewczyny) chłopak i (imię drugiej dziewczyny) chłopak chcą cię pobić. Ale ode mnie nie wiesz” – napisał jeden z uczniów zamojskich szkół do swojego nastoletniego kolegi. „Gdzie, co, jak?” - ten odpowiedział. „Po lekcjach”. Ta rozmowa odbyła się na jednym z czatów internetowych. Do pobicia na szczęście nie doszło. Bo interweniowali rodzice i szkoła.

📢 Lubelskie pałace. Pamiętają wytworne bale, a teraz są "pospolite" [GALERIA] [CZĘŚĆ PIERWSZA]

Lubelszczyzna obfituje w zabytki. Od kościołów, przez zamki, aż po arystokratyczne pałace, które przed laty zajmowała szlachta. Jaki los spotkał te obiekty po opuszczeniu ich przez wcześniejszych mieszkańców?

📢 W Lublinie trwają Targi Edukacyjne. Swoje oferty przedstawiają szkoły z regionu [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień największych we wschodniej Polsce targów edukacyjnych. Halę wystawową przy ul. Dworcowej wypełniły stoiska placówek z całego województwa lubelskiego. Z ofertami szkół i uczelni wyższych mogli zapoznać się uczniowie z regionu. Może właśnie dzisiaj podjęli decyzję o swojej przyszłości?

📢 Wyrzucił kota w lesie, bo zwierzę dusiło mu gołębie

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 59-letni mieszkaniec pow. hrubieszowskiego, który wywiózł do lasu schowanego w worku kota. Za ten czyn grożą mu trzy lata więzienia.

📢 Pobicie 16-letniego chłopaka wsiadającego do autobusu. Są już prokuratorskie zarzuty

Na filmie widać, że młody, 20-letni człowiek jest bardzo agresywny. Atakuje chłopca wsiadającego do autobusu na jednym z zamojskich przystanków. Zadaje mu ciosy odchodzi, wraca… znów uderza. Nie tylko. Także mu grozi i kradnie słuchawki. Nagranie z tej brutalnej napaści od pewnego czasu krąży w internecie. To dzięki niemu napastnik został przez policję namierzony i zatrzymany. I usłyszał prokuratorskie zarzuty.

📢 PKP zmienia rozkład jazdy. Podróż z Lublina do Warszawy potrwa krócej

W najbliższą niedzielę (12 marca) w życie wchodzi nowy rozkład jazdy na kolei. Pociągi relacji Lublin-Warszawa pojadą szybciej.

📢 Choinki świąteczne wylądowały na dnie Zalewu Zemborzyckiego. Akt wandalizmu? Nie, to ważna akcja

Spacerującym w sobotę (4 marca) nad Zalewem Zemborzyckim mogło się wydawać, że są świadkami jakiegoś niecnego procederu - kilkunastu mężczyzn docinało bowiem poświąteczne choinki, ładowało je na motorówki i wyrzucało do zbiornika wodnego. Tymczasem to nie akt wandalizmu, a ważna akcja, którą zawiadował Polski Związek Wędkarski. Chodzi o stworzenie sztucznych tarlisk dla ryb drapieżnych.

📢 Zaatakował pasażera na przystanku przy ul. Peowiaków w Zamościu. Teraz jest w rękach policji

20-latek zachowywał się wyjątkowo agresywnie wobec pasażera czekającego na autobus. Kopał go i uderzył ręką w głowę. Do zdarzenia doszło na przystanku przy ul. Peowiaków w Zamościu. Napastnik został zatrzymany przez policję. W jego ujęciu pomógł filmik nagrany przez jednego ze świadków.

📢 Znamy już nazwiska zidentyfikowanych żołnierzy lubelskiego podziemia

W środę (8 marca) w Belwederze w Warszawie ogłoszone zostały nazwiska 20 osób, których szczątki zostały odnalezione i zidentyfikowane w ramach działań Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród nich są żołnierze podziemia niepodległościowego z Lubelszczyzny - Wacław Czępiński ps. „Zbyszek”, Eugeniusz Lis ps. „Bystry” oraz Józef Kłyś ps. „Rejonowy”, „Woźniak".

📢 IPN zidentyfikował kolejne szczątki żołnierzy lubelskiego podziemia. Wykorzystał do tego technologię od FBI

Już w środę (8 marca) Instytut Pamięci Narodowej ogłosi nazwiska kolejnych zidentyfikowanych ofiar niemieckiego i komunistycznego terroru. Wśród nich są żołnierze podziemia niepodległościowego z Lubelszczyzny. Choć na razie oficjalnie nie znamy ich nazwisk, prawdopodobnie jednym z nich jest Józef Kłyś, ps. "Rejonowy". Na 19–20 marca zaplanowany jest wspólny państwowy pogrzeb, podczas którego on oraz wcześniej zidentyfikowany Stefan Wojciechowski ps. „Mordka” spoczną na cmentarzu w Janowie Lubelskim.

📢 Miesiąc pierwiosnków i bocianów. Na początku marca przedstawiciele płci brzydkiej przejawiają szczególną „atencję” dla pań

„Imieninami 16 milionów można by nazwać dzień 8 marca. W zakładach pracy w domach i na ulicach, nawet w zatłoczonych jak zwykle tramwajach i autobusach ten sam uroczysty i ciepły nastrój, uśmiechy i życzenia składane naszym Ewom, już w drodze do pracy”– pisała z uniesieniem w marcu 1965 r. Trybuna Ludu.

📢 Polonez na gąsienicach. Motoryzacyjny żart z przesłaniem

Studentom z Politechniki Lubelskiej wystarczy tylko trochę wyobraźni i umiejętności, aby tradycyjny samochód przetransformować. To nie są jedyne zmodernizowane pojazdy przez uczelnię.

📢 Za zdrowie Pań! Tak Dzień Kobiet obchodzono w PRL. Co się zmieniło?

Wręczanie goździków i rajstop, okolicznościowe akademie, artykuły w prasie, ale i zakrapiane imprezy w pracy. Święto Kobiet miało w PRL oficjalny, państwowy charakter. Nadano mu wysoką rangę i obchodzono z pompą. Życzenia dla pań wysyłali nawet kosmonauci. Czy świętujecie Dzień Kobiet? Zobaczcie, jak Dzień Kobiet obchodzono w czasach PRL. Wtedy Dzień Kobiet święcił triumfy.

📢 Zabójstwo Eryka w Zamościu. Podejrzana o pomocnictwo 16-latka trafi do ośrodka wychowawczego

Postanowieniem sądu rodzinnego 16-latka podejrzana o pomocnictwo w związku ze śmiertelnym pobiciem swojego rówieśnika w Zamościu trafi do ośrodka wychowawczego dla nieletnich.

📢 Patron Józefowa stanie na wysokiej kolumnie. Inwestycja pochłonie 325 tysięcy złotych

Święty Józef znajduje się w herbie Józefowa. Teraz biblijny patron tego miasta zostanie upamiętniony także w inny sposób. Rzeźba przedstawiająca świętego będzie miała ponad 2,5 metra wysokości i stanie na 8-metrowym cokole wykonanym z granitu. Święty Józef ma górować w przyszłości nad józefowskim rynkiem w centrum miasta.

📢 Utrudnienia w Piaskach. Rolnicy protestują, policja zaleca objazdy

Rozpoczął się zapowiadany przez rolników protest i blokada drogi w Piaskach. Policjanci obstawiają teren i kontrolują sytuację.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto