Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstały łączniki sieci wodociągowej w Kraśniku. W środę podsumowano inwestycję

SM
Zakończyła się budowa łączników sieci wodociągowej od ul. Nowej, ul. Faustyny, al. Tysiąclecia do ul. Urzędowskiej w Kraśniku. W środę w siedzibie KPWiK uroczyście podsumowano realizację inwestycji, dzięki której stworzono możliwość alternatywnego zasilania w wodę dzielnicy fabrycznej z ujęcia wody przy ul. Głębokiej.

Przetarg na realizację inwestycji ogłoszono 17 kwietnia br. 1 czerwca podpisano umowę z wykonawcą – firmą WOD-BUD z Kraśnika, która na realizację zadania miała 100 dni.

- Sama koncepcja budowy sieci zrodziła się już w 2007r. kiedy rozpatrywano możliwość dywersyfikacji dostawy wody dla dzielnicy fabrycznej. Wykonanie tych łączników pozwoli na zasilenie dzielnicy fabrycznej wodą z ujęcia przy ul. Głębokiej i zasilenie całości systemu wodociągowego w sposób grawitacyjny. Przyczyni się to do przekształcenia ujęcia w dzielnicy fabrycznej w ujęcie uzupełniające, rezerwowe - tłumaczył w środę Krzysztof Krakowiak, dyrektor techniczny KPWiK. - Wykonanie łączników ustabilizuje ciśnienie wody w sieci, gdyż całość będzie zasilana z ujęcia przy ul. Głębokiej. Dzięki inwestycji zmniejszy się też awaryjność sieci i w końcowym efekcie zmniejszą się koszty dostawy wody.

- Nie obyło się bez niespodzianek. Rozpoczynamy realizację inwestycji, a tu okazuje się, że rurociąg, który pan Adam (Wojtaszek, właściciel firmy WOD-BUD-red.) ma połączyć z istniejącym systemem leży na głębokości 20 cm. To stalowa rura o ponad długości ponad 100 metrów - wspominał Tadeusz Fijałka, prezes zarządu KPWiK. - Podjęliśmy szybką decyzję: rurociąg wykonamy w technologii takiej, jak zaprojektowana jest całość. Co by się stało gdybyśmy tego nie zrobili? Przy niskich temperaturach rurociąg mógłby po prostu zamarznąć.

W środowym spotkaniu uczestniczyli także m.in. Adam Wojtaszek, właściciel firmy WOD-BUD, Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki oraz Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

- To przykład na to, jak można sprawnie wykonać inwestycję – mówił burmistrz Kraśnika. - Ta inwestycja może nie jest widowiskowa, namacalna, może jej nie widać, ale zmienia dzięki niej zmienia się bezpieczeństwo i gospodarka podwodna w mieście.

- Zakończyła się poważna inwestycja, która niewątpliwie ma istotne znaczenie. Główne zaopatrzenie miasta będzie prowadzone z ul. Głębokiej i to zapewnia bezpieczeństwo. Cieszy fakt, że w gronie licznej ilości firm, które zgłosiły się do przetargu najkorzystniejszą cenę wystawiła rodzinna i rodzima firma pana Adama Wojtaszka - mówił starosta kraśnicki.

Koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 1 mln 44 tysiące złotych.


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto