Pływanie w Kraśniku: Ekipa Małej Fali wystartowała w Pucharze Sprintu

oprac. SM
Na zdjęciu Paweł Bucoń i Anna Wilk z Małej Fali
Na zdjęciu Paweł Bucoń i Anna Wilk z Małej Fali materiał nadesłany
20 grudnia 2014 roku w Puławach odbyły się coroczne zawody o „Puchar Sprintu”. Wśród ponad trzystu startujących nie mogło zabraknąć zawodników „Fali”. Do Puław udała się ośmioosobowa ekipa Małej Fali.

W zawodach tych najlepiej zaprezentowali się najmłodsi. W kategorii wiekowej 2006 i młodsi I miejsce zajęła Anna Wilk (dwukrotnie pierwsza na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz druga na 50 m stylem klasycznym).

W tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zajął Paweł Bucoń wygrywając wszystkie swoje starty (50 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym), a Wojciech Siekaczyński uplasował się na III miejscu (dwukrotnie trzeci na 50 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz czwarty na 50 m stylem klasycznym).

- Na uwagę zasługuje fakt, iż Paweł i Wojtek rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi - informują przedstawiciele UKP "Fala" Kraśnik.

W kategorii dziewcząt 10- letnich bardzo dobre III miejsce na 50m stylem klasycznym zajęła Magdalena Toporowska. Również pozostali zawodnicy: Oliwia Sosnówka, Bartosz Zarawski, Michał Szymula i Aleksander Wietrzyk zanotowali udane starty wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.