Pływacy z Kraśnika po raz pierwszy wystartowali w mistrzostwach klubu "Bobry" w Dębicy ZDJĘCIA

SM
Reprezentacja kraśniczan była skromna. W Dębicy "Falę" reprezentowały tylko cztery osoby. Ale już zdobycze medalowe były znaczne. Zawodnicy wywalczyli w sumie 20 medali. UKP "Fala" Kraśnik
W Dębicy zorganizowano otwarte wiosenne mistrzostwa klubu "Bobry". Po raz pierwszy w tej imprezie wystartowali zawodnicy UKP "Fala" Kraśnik. Reprezentanci kraśnickiego klubu wrócili z 20 medalami.

Zawody zorganizowano w dniach 7-8 czerwca br. na 50-ciometrowej pływalni. Poza wieloma klubami krajowymi, wystartowali w nich także zawodnicy z 3 klubów ze Słowacji.

Magdalena Wieczorek (kat.15 lat i starsi) zwyciężyła dwukrotnie: na 400 i 800m st.dowolnym oraz była trzy razy II ( 50,100 i 200m st.dowolnym), Artur Siekaczyński (kat.11 lat) zdobył 4 złote medale (100, 200 i 800m st.dowolnym i 200 st.zmiennym) i 2 srebrne ( 50 st. dowolnym i 100 st. grzbietowym), Igor Prószyński (kat.14 lat) wywalczył 3 złote medale (200,400 i 800 dowolnym), 1 srebrny (400 st.zmiennym) i 1 brązowy (100 dowolnym), a Konrad Zapalski zdobył 2 srebrne (200 i 800 dowolnym) i 2 brązowe (400 dowolnym i 400 zmiennym) krążki. Dzięki tym osiągnięciom aż roiło się od naszych zawodników w klasyfikacjach najlepszych zawodników w wielobojach (dwubój i czwórbój). Magdalena Wieczorek zwyciężyła w czwórboju (cztery najlepsze konkurencje wg specjalnego klucza), a w dwuboju (dwa najlepsze wyniki) zajęła II miejsce w kat.15 lat i starsi. Artur Siekaczyński z kolei w czwórboju był II, a zwyciężył w dwuboju. Igor Prószyński natomiast był II w obu klasyfikacjach.

Przed zawodnikami „Fali” teraz główne starty letniego sezonu. Już za kilka dni odbędą się mistrzostwa województwa lubelskiego, a w lipcu – seria mistrzostw Polski juniorów w pływaniu.