Pływacy "Fali" Kraśnik zdobyli sześć medali na Mistrzostwach Polski Juniorów (ZDJĘCIA)

KP
Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych odbyły się na jeziorze Żarnowieckim w Gniewinie w dniach 28-29 lipca. Zawodnicy z UKP „Fala” zdobyli sześć medali.

- Tegoroczny występ był najlepszy w historii klubu - oznajmia trener "Fali" Grzegorz Mazurek.

Wyniki:
W kategorii juniorzy 14 lat na 2500 m srebrny medal zdobył debiutujący Oskar Miazga.
Złoto i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii juniorek 15 lat na 5000 m wywalczyła Maja Machulak.
W kategorii 16-latków (5000 m) srebro zdobyła Zofia Szewczyk, brąz Artur Siekaczyński.
Najstarsza kategoria (17-18 lat) to dystans 7500 m. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaproń, trzecie zaś Łukasz Borsuka.

Doskonale w swoich kategoriach zaprezentowali się także Aleksander Wietrzyk ( IX miejsce), Magdalena Toporowska (V), Patryk Kasperski ( VI miejsce), Piotr Borsuk (VIII miejsce) Filip Bożek (VII miejsce) i Mateusz Masiak (VI miejsce).

Zaplanowano także wyścig sztafet
- Bardzo dobra dyspozycja sportowa naszych zawodników oraz zgłoszenie aż 4 zespołów sztafetowych ( po jednym w każdej kategorii wiekowej) dawały nadzieję (graniczącą z pewnością) na kolejne medale. Niestety potężna burza jaka rozpętała się nad jeziorem spowodowała konieczność odwołania zawodów w tej części. Szkoda, wielka szkoda bo tak olbrzymia szansa może się już nie powtórzyć. - informuje trener Grzegorz Mazurek.

Mistrzostwom Polski towarzyszyła dodatkowa impreza KIDS Open Water, na których wystąpiła jeszcze dwójka dwunastoletnich pływaków Fali - Milena Machulak i Błażej Paszkowsk.
- Wywalczyli czwarte miejsca w rywalizacji na dystansie 1250m w kategorii 12-13 lat. – dodaje Grzegorz Mazurek.

Ponad 20 ekip wzięło udział w XXIII Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym "Co ma pływać, nie utonie" w Augustowie. Konstruktorzy z Warszawy, Wrocławia, Raciborza, ale też Siemiatycz, Łomży czy Czeremchy rywalizowali między innymi o nagrody pieniężne, których pula wynosi 20 tys. złotych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani