Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe tereny inwestycyjne i miejsca pracy w Kraśniku. Władze miasta planują utworzenie Kraśnickiego Parku Przemysłowego

Katarzyna Puczyńska
fot. UM w Kraśniku
Projekt utworzenia Kraśnickiego Parku Przemysłowy to szansa na zapewnienie nowych terenów pod inwestycje i tym samym nowych miejsc pracy. Inwestycja władz miasta ma duże szanse na realizacje. - Zaangażowanie ze strony marszałka województwa oraz władz powiatu w nasze działania pozwala myśleć z optymizmem o tempie prac - podkreśla burmistrz Wojciech Wilk.

W poniedziałek w Urzędzie Miasta w Kraśniku odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych samorządów ,TSSE „Euro-Park Wisłosan” oraz Fabryki Łożysk Tocznych, podczas którego omówiono perspektywy związane z utworzeniem Parku Przemysłowego.

Na jego lokalizację wybrano tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Łożysk Tocznych, o powierzchni 75 ha.

- Teren strefy na Budzyniu, gdzie jest jeszcze 12 ha do zagospodarowania pod inwestycje, może być wciąż atrakcyjny dla inwestorów, którzy chcą np. postawić obiekty o pow. 2-3 tys. m kw. Natomiast na terenach wokół FŁT myślimy o inwestorach zainteresowanych halami o powierzchni 8-12 tys. m kw. Tego rodzaju projekty mogą mieć realny wpływ na rynek pracy w Kraśniku - podkreśla burmistrz Wojciech Wilk.

Czytaj więcej: Władze miasta planują utworzenie Kraśnickiego Parku Przemysłowego. Trwa ustalanie lokalizacji

Jak podkreślił podczas spotkania marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski ważnym atutem tych terenów jest ostatnia inwestycja PGE w Główny Punkt Zasilania Budzyń, stwarzająca możliwości zaopatrzenia sektora produkcyjnego w energię, a także otwarcie komunikacyjne Kraśnika zapewnione przez budowaną drogę ekspresową S19 i nową drogę wojewódzką 833.

- Zaangażowanie ze strony marszałka województwa oraz władz powiatu w nasze działania pozwala myśleć z optymizmem o tempie prac, a dodatkowo aktywne włączenie się ARP w procedury tworzenia Parku Przemysłowego ułatwiłoby pozyskanie dużych inwestorów. Liczymy na to i dlatego będziemy prowadzić rozmowy z Agencją w Warszawie - dodaje burmistrz Wojciech Wilk.

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Wojciech Wilk, marszałek Stawiarski, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski. TSSE reprezentowali: Adam Kuśnierz – dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Tarnobrzegu, Zbigniew Cholewiński – wicedyrektor ARP i Krzysztof Wędrychowicz – główny specjalista zespołu ds. rozwoju ARP. W imieniu zarządu FŁT w rozmowach uczestniczył Jacek Kołtun, dyrektor administracyjno-prawny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto