Dodaj zdjęcie profilowe

avatarzonab

Kraśnik

Idziemy na zakupy...czyli jak i gdzie można kupić słowo?

2014-10-28 18:21:11

Heksakosjoiheksekontaheksafobia, imponderabilia, koprolit, zachuchani, Aśmardanut, Truciciel Bodzio, Tygrys i Pajton...to tylko niektóre słowa i imiona, które wspierający zaserwowali autorkom eksperymentalnego projektu literackiego o niezwykłej nazwie "Wykup Słowo".

Projekt Wykup Słowo już od ponad czterdziestu dni okupuje portal crowdfundingowy PolakPotrafi.pl i ciągle rośnie w siłę. Tworzy go 10. kobiet, które postanowiły "wziąć sprawy w swoje stopy" i wydać antologię opowiadań, pt.: "Autostop(y). Dziesięć opowiadań o wolności". Zawiaduje nim, pochodząca z Kraśnika, Katja Tomczyk.

Autostopowiczki, bo tak same o sobie piszą autorki, proponują czytelnikowi udział w tworzeniu opowiadań. W jaki sposób? Otóż każdy, absolutnie każdy ma możliwość wybrania słowa, imienia i frazy, które pojawią się w tekstach. Trzeba jednak za nie zapłacić, ponieważ autorki zbierają pieniądze na wydanie wspomnianej antologii.

Do dzisiaj projekt wsparło 92. osoby kwotą 10280 zł, co stanowi 93% całości (autostopowiczki chcą uzbierać min. 11000zł na druk, skład, łamanie i promocję antologii). W projekcie pojawiały się już 33 słowa, 20 imion oraz 3 frazy. Sprzedana została też opcja "wykreuj bohatera głównego" oraz "wykreuj przyjaciela bohatera głównego".

Projekt kończy się 12.11.2014r. Więcej informacji, a zarazem kupić słowo można tu:

http://polakpotrafi.pl/projekt/wykup-slowo?utm_source=projects

i tu: https://www.facebook.com/pages/Wykup-S%C5%82owo/622668954512429?ref=hl

Kilka dni temu w 4 Programie Polskiego Radia można było posłuchać reportażu Olgi Mickiewicz na temat projektu. Oto link do odsłuchu: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/1260233,Kazdy-moze-kupic-slowo

Śpiesz się, pozostało już niewiele czasu! Na najbardziej kreatywnych wspierających czekają dodatkowe nagrody!

Jesteś na profilu zonab - stronie mieszkańca miasta Kraśnik. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj