Kraśnik. Za nami powiatowe rozgrywki w koszykówkę chłopców i dziewcząt. Która z drużyn zwyciężyła ?

Monika Miącz
Starostwo powiatowe/Kraśnik
Zespół szkół nr w Kraśniku po rocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa zorganizował powiatowe turnieje koszykówki dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych w powiecie kraśnickim. Która z drużyn stanęła na podium ?

W czwartek (25 listopada) rozegrany został XI powiatowy turniej koszykówki dziewcząt. Do udziału zgłosiły się reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych w powiecie kraśnickim; Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku (opiekun Mariusz Wereski) ; Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku (opiekun Jolanta Łapa) oraz Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku (opiekun Piotr Kozłowski). Na podium stanęły koszykarki z Zespołu Szkół nr 2, drugie miejsce zdobyły zawodniczki z Zespołu Szkół nr 1, a trzecie należało do Zespołu Szkół nr 3. Wyróżnienie dla najskuteczniejszej koszykarki trafiło do Weroniki Zdybel z Zespołu Szkół nr 2.

W kolejnym dniu 26 listopada rozegrała się rywalizacją pomiędzy drużynami chłopców. W zawodach uczestniczyły aż cztery drużyny; Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku (opiekun Mariusz Wereski); Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku (opiekun Kamila Gołofit); Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku (opiekun Piotr Kozłowski) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Kraśniku (opiekun Wojciech Kowalski). Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 3 to zwycięzcy z miejscem pierwszym. Drugie miejsce przypadło ,, Rejowi'' a trzecie należało do Szkoły Podstawowej nr 3. Wyróżnieni koszykarze to Marcel Kozłowski z Zespołu Szkół nr 3 oraz Marcin Grządka z Zespołu Szkół nr 1.

Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 - Henryk Cybulak oraz organizator turnieju - Piotr Kozłowski wręczyli puchary i dyplomy, których fundatorem było starostwo powiatowe.