Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraśnik. Nowa kryta pływalnia MOSiR już otwarta

ACH
Od wtorku (6 grudnia) mieszkańcy Kraśnika mogą korzystać z nowoczesnej krytej pływalni. Jak podaje samorząd Miasta Kraśnik, to największa rewitalizacja wykonana w ostatnim 30-leciu - wartość prac przy niej sięgnęła blisko 25 mln złotych (przy współfinansowaniu unijnym). Obecnie obiekt pełni nie tylko funkcję rekreacyjną, ale i sportową - jest przystosowany do rozgrywania zawodów pływackich.

Pływalnia będzie otwarta w godzinach 7-21 od poniedziałku do piątku, a w weekendy 10-18. Poza UE swoje dofinansowanie opiewające na 3 miliony złotych przekazało także Ministerstwu Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.

- Bardzo się cieszę, że w tych trudnych czasach, udało nam się przeprowadzić i zakończyć inwestycję. Nowoczesna i przyjazna w użytkowaniu kryta pływalnia jest obiektem długo wyczekiwanym przez społeczność lokalną i jestem przekonany, że stanie się wizytówką miasta. Przede wszystkim będzie to atrakcyjne miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w każdym wieku – mówi burmistrz miasta Wojciech Wilk. 

Koniec ze starym basenem

Nowoczesna, kryta pływalnia MOSiR powstała na miejscu poprzedniej, zdegradowanej, znajdującej się niegdyś przy ul Żwirki i Wigury. Główna część obiektu składa się z dwóch niecek: basenu sportowego oraz brodzika. Obok usytuowana jest część rekreacyjna, a w niej 3 baseny z hydromasażami (jacuzzi), brodzik z urządzeniami wodnymi dla dzieci (zjeżdżalnia, pulsujące wodą żabki i armatki wodne). Nieopodal znajduje się także sauna sucha i mokra dla 6-8 osób. Pływalnia posiada też nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne i administracyjne, a także Elektroniczny System Obsługi Klienta w formie aplikacji, który obsługiwał będzie dwie strefy: basenu i sauny.

Co z zawodami?

Biorącym udział w zawodach sportowych przyda się elektroniczny system pomiaru czasu - szczególnie skorzystają na nim pływacy z kraśnickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fala”, jednego z najbardziej utytułowanych w kraju. Wychował on m .in. Zuzannę Mazurek, reprezentantkę Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, mistrzyni świata juniorów i mistrzyni Polski seniorów.

Miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych

Poza tym pływalnia przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnościami - pomoże im odrębne wejście na halę basenową z oddzielną szatnią, przebieralnią i toaletą. Na hali basenowej zaś umieszczono specjalistyczny podnośnik.

Ekologicznie i ekonomicznie

Nie zapomniano o oszczędności energii. Na obiekcie został zastosowany innowacyjnym ekonomiczny i ekologiczny system pozwalający na odzyskanie aż 96% wód popłucznych do powtórnego wykorzystania. Na dachu hali zaś znajduje się instalacja fotowoltaiczna.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto