Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraśnik: Firma Cyclone ma być objęta Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Mielec

SM
We wrześniu 2014r. Andrzej Sochaj, szef firmy Cyclone, podpisał akt notarialny na przejęcie od kraśnickiego magistratu prawa wieczysta użytkowania działki zlokalizowanej w dzielnicy fabrycznej Kraśnika.
We wrześniu 2014r. Andrzej Sochaj, szef firmy Cyclone, podpisał akt notarialny na przejęcie od kraśnickiego magistratu prawa wieczysta użytkowania działki zlokalizowanej w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. archiwum/SM
Potwierdziły się nasze nieoficjalne ustalenia dotyczące planów włączenia Cyclone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W piątek zgodę w tej sprawie mają wyrazić miejscy radni, którzy będą obradować w nadzwyczajnym trybie.

O planach włączenia działki, na której ma powstać fabryka części do samolotów, do obszaru mieleckiej strefy ekonomicznej informowaliśmy jako pierwsi pod koniec lutego. W Kraśniku będą działały dwie specjalne strefy ekonomiczne? Czytaj więcej. W piątek decyzję w tej sprawie podejmą miejscy radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Początek o godz. 13.30 w kraśnickim CKiP (uchwała jest niezbędnym dokumentem w procedurze przygotowania wniosku do ministra gospodarki w sprawie o włączenie nowych terenów do SSE Euro-Park Mielec - red.).

Włączenie terenu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec będzie oznaczała, że w blisko 40-tysięcznym Kraśniku będą działały dwie specjalne strefy dla inwestorów. W kwietniu 2010r. ponad 23-hektarowy obszar objęto Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną (chodzi o tereny zlokalizowane na Budzyniu).

Głównym powodem włączenia Cyclone do strefy mieleckiej, a nie tarnobrzeskiej jest profil działalności firmy, która produkuje części do samolotów dla takich światowych potentatów lotniczych jak m.in. Airbus czy Boeing. W SSE Euro-Park Mielec inwestują m.in. Polskie Zakłady Lotnicze, ADT, AERO AT czy RBC Bearings Polska (wszystkie z branży lotniczej).

Przypomnijmy. Kanadyjski inwestor jeszcze we wrześniu ubr. roku nabył od Urzędu Miasta w Kraśniku prawa wieczystego użytkowania działki wraz z budynkiem po dawnej lakierni zlokalizowane przy ul. Fabrycznej. Na tym terenie ma powstać fabryka części do samolotów.

Pracę w firmie ma znaleźć około 100 osób. Jej właściciel zadeklarował inwestycje na kwotę prawie 15 milionów złotych. Fabryka części do samolotów powstanie do 2018r. Działalność zakładu ma się skupić na obróbce chemicznej metali.

Cyclone jest kanadyjską firmą, która powstała w 1964 r. Produkuje części m.in. dla takich potentatów lotniczych jak Airbus, Boeing, Gulfstream i Lockheed Martin. Baza produkcyjna firmy obejmuje aktualnie 4 profesjonalnie wyposażone fabryki. Pracuje w nich 470 osób.

Dzięki włączeniu Cyclone do specjalnej strefy ekonomicznej inwestor będzie mógł korzystać z ulg podatkowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto