Kraśniczanie na mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu ZDJĘCIA

SM
Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu: Kornel Sola i Karol Grzywa.
Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu: Kornel Sola i Karol Grzywa. UKP "Fala" Kraśnik
Seria letnich mistrzostw Polski w pływaniu juniorów za nami. Kraśnik miał swoich przedstawicieli w następujących imprezach: MP juniorów młodszych 14 lat w Gorzowie Wielkopolskim, MP juniorów 15 lat w Oświęcimiu oraz MP juniorów 16 lat w Dębicy.

Na mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim wystartował Igor Prószyński. - Były to pierwsze MP Igora, bowiem na początku roku ciężko chorował i nie wystartował w zimowym championacie - informuje Grzegorz Mazurek z UKP "Fala" Kraśnik. - Choroba spowodowała także duże zaległości treningowe, więc wywalczone w Gorzowie VII miejsce na 1500m st. dowolnym należy uznać za bardzo dobre osiągnięcie.

Ponadto Igor został zwycięzcą Finału B na 400m st. dowolnym (IX miejsce w Polsce), a we wszystkich pozostałych startach (50,100,200m st. dowolnym) ustanowił rekordy życiowe.

Do Oświęcimia wyjechała 4-osobowa ekipa „Fali”. Wszyscy zawodnicy pływali w Finałach A i B imprezy, ale zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Konrad Zapalski, który w porywającym wyścigu zajął IV miejsce na 1500m st. dowolnym.

Ponadto Konrad wywalczył VII miejsce na 400 dowolnym oraz zwyciężył w Finale B na 400m st. zmiennym (IX miejsce). We wszystkich swoich startach ustanawiał nie tylko rekordy życiowe, ale także rekordy klubu.

Pozostali zawodnicy, a właściwie zawodniczki pływały w Finale B – Magdalena Wieczorek wywalczyła X miejsce na 400 dowolnym, Karolina Jacniacka była X na 400 st. zmiennym, a Martyna Goleń zajęła XVI miejsce tym stylem.

Dwa z rekordów klubu Konrada Zapalskiego przetrwały tylko... dwa dni. Na mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich rozprawił się z nimi Kornel Sola ścigając się w Finałach B i zajmując X miejsce na 200m st. dowolnym i XII miejsce na 400m st. dowolnym. Drugi z zawodników „Fali” – Karol Grzywa wypadł nieco gorzej, zajmując XX miejsce w wyścigu na 1500m st. dowolnym.

Po serii mistrzostw Polski powinna nastąpić 2-3 tygodniowa przerwa wakacyjna w treningach i startach. Powinna, ale czterech zawodników UKP „Fala” postanowiło w tym roku nieco przedłużyć sezon sportowy. Zdecydowali się po raz pierwszy wziąć udział w mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym na Wodach Otwartych, które odbędą się w Kryspinowie koło Krakowa 3 sierpnia 2013r. - Tam do pokonania będą mieli w juniorskim wyścigu niebagatelny dystans 5 kilometrów. I to w innym środowisku niż basenowe. Nasi zawodnicy na co dzień pływają najdłuższy dystans rozgrywany na pływalni - 1500m dowolnym, więc mamy nadzieję, że dadzą sobie radę - dodaje przedstawiciel kraśnickiego klubu. - Tym bardziej, iż pływanie długodystansowe na wodach otwartych należy do konkurencji olimpijskich – warto spróbować więc swoich sił.