Kolejny sukces Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik. Tym razem zawodniczka SKB Kraśnik startowała w towerrunningu

KP
Urząd Miasta Kraśnik
1704 stopnie, 337 metrów w pionie – taką trasę na szczyt moskiewskiej wieży Ostankino pokonała na zawodach o Puchar Świata w towerrunningu Dominika Wiśniewsa-Ulfik.

Zawodniczka SKB Kraśnik zdobyła srebrny medal na rozegranych niedawno w Moskwie zawodach o Puchar Świata w towerrunningu ( biegu po schodach na szczyt budynku). Jej czas to 12:48.

- Drugie miejsce w Ostankino Tower Run - Moscow. Na tak stromej klatce schodowej jeszcze nie biegałam a raczej nie wspinałam się - 337 m w pionie - 1704 stopnie. Rosja to 26 kraj w którym startowałam na zawodach – komentuje zawody Dominka Wiśniewska-Ulfik na swoim profilu.

Pierwsze miejsce zdobyła Cindy Harris, która uporała się z wyzwaniem w czasie 12:15.

Z mężczyzn najlepszy był niemiecki zawodnik Christian Riedl ( 9:51). Drugie miejsce także należało do Polaka - Piotr Łobodziński wbiegł na szczyt wieży w czasie 9:52.

Dlaczego warto biegać? Oto dziesięć powodów.