Inwestycje i plany na 2021 rok w powiecie kraśnickim. Sprawdź, na co odłożono pieniądze w budżecie

Katarzyna Puczyńska
Jakie inwestycje powiat kraśnicki zaplanował na 2021 rok? Przejdź do galerii i sprawdź, na co zostaną wydane pieniądze. fot. Katarzyna Puczyńska
Wydatki budżetu powiatu kraśnickiego na 2021 rok zaplanowano na kwotę ok 141 mln. zł. Na co zostaną wydane pieniądze mieszkańców? Co uwzględniono w budżecie? Sprawdź!

Budżet powiatu kraśnickiego został uchwalony na ostatniej sesji ( za było 11 radnych, 7 przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu).

Dochody zaplanowano na ok 130 mln. zł, a wydatki to kwota ok 141 mln. zł.

- Budżet powstaje dzięki wielu wspólnym analizom, dyskusjom i rozmowom, a wreszcie dzięki ogromnej pracy Wydziału Finansowego, który przygotowuje projekt budżetu - podkreśla starosta Andrzej Rolla.

Kwota planowanego deficytu to blisko 11 mln. zł, z czego niemal 3,5 mln zł są to środki na rachunku, a kwotę ok 7 mln. zł to pokryje kredyt planowany do zaciągnięcia w 2021 roku.

Zaplanowane wydatki majątkowe na 2021 rok:

 • dotacja dla SPZOZ w Kraśniku na dobudowę do istniejącego budynku szpitala pawilonu dla oddziału ginekologii i położnictwa oraz izby przyjęć w celu umożliwienia prawidłowej segregacji i izolacji pacjentów w okresie epidemii
 • dotacja celowa dla SPZOZ w Kraśniku na zakup tomografu komputerowego
 • utworzenie Środowiskowego Centrum Wsparcia poprzez rewitalizację terenu po byłej Przychodni Specjalistycznej przy Alei Niepodległości 23 w Kraśniku
 • przebudowa drogi 2289L Strzyżewice-Zakrzówek- Sulów -Blinów-Polichna

Powiat złożył już dwa wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie na remont drogi 2745 L Al. Tysiąclecia oraz drogi 2700 L Bęczyn Boby.

- W 2021 roku powiat realizować będzie projekty unijne w placówkach oświatowych, największy z nich to „Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie kraśnickim” - dodaje starosta i wyjaśnia, że na tą inwestycje odłożono ponad 4,7 mln zł.

Z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych zostały złożone dwa wnioski na drogę 2726L odcinek Wilkołaz - Zakrzówek w połączeniu z węzłem S19 oraz drogę 2639 L Gmina Dzierzkowice na odcinku od Dzierzkowice Rynek do granicy powiatu opolskiego.

Inwestycje w pow. kraśnickim zaplanowane na 2021 rok:

 • przebudowa drogi powiatowej na terenie gminy Trzydnik Duży
 • zakup pługu odśnieżnego dwustronnego
 • budowa drogi powiatowej Urzędów-Kraśnik-Wyżnianka-Olbięcin – dokumentacja projektowa
 • e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego
 • - budowa przyłącza energetycznego i wodociągowego do budynku Starostwa Powiatowego w Kraśniku, przy ul. Szpitalnej 2A
 • wydatki na komputeryzację Starostwa Powiatowego w Kraśniku
 • modernizacja Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku (roboty budowlane dotyczą m.in. modernizacji szatni, pomieszczeń przy szatniach, sklepiku szkolnego, wymiany drzwi, ułożenia terakoty, modernizacji schodów zewnętrznych)
 • przebudowa układu komunikacyjnego przy Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku (wykonanie modernizacja niesprawnej kanalizacji oraz budowa stanowisk postojowych)
 • budowa dojazdu do wielofunkcyjnej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku (zakres prac: budowa dojazdu do hali, budowa oświetlenia, ukształtowanie zieleni, odprowadzenie wód opadowych i roztopowych)
 • przebudowa układu komunikacyjnego przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku (roboty obejmą: budowę dojazdów i dojść do budynków, budowę miejsc postojowych, wykonanie odwodnienia terenu, oświetlenie, ukształtowanie zieleni)
 • modernizacja Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie (dostosowanie budynku Domku pod kasztanem oraz budynku Spichlerza w DPS w Gościeradowie do zgodności z przepisami przeciwpożarowymi)
 • dostosowanie pomieszczeń do potrzeb funkcjonowania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności (dostosowanie części pomieszczeń budynku szpitala przy ul. Wyszyńskiego 6 w Kraśniku na potrzeby funkcjonowania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności)
 • przebudowa tarasu w Domu Dziecka w Kraśniku
 • utworzenie Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku poprzez rewitalizację terenu po byłej przychodni specjalistycznej przy al. Niepodległości 23 (modernizacja i remont budynku i dostosowanie go do nowej funkcji a także zagospodarowanie terenu)

Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie