Grudzień w Kraśniku: Przegląd prasy z listopada 2022 w Kraśniku, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Kraśnik zmienił się  w listopadzie 2022?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Kraśnik zmienił się w listopadzie 2022? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Kraśnika najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Płk Tadeusz Nastarowicz przekazał swojemu następcy obowiązki dowódcy lubelskich terytorialsów. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd listopada 2022 w Kraśniku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Płk Tadeusz Nastarowicz przekazał swojemu następcy obowiązki dowódcy lubelskich terytorialsów. Zobacz zdjęcia

Dzisiaj (29 listopada) na Placu Litewskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dotychczasowy dowódca lubelskich terytorialsów, płk Tadeusz Nastarowicz, 1 grudnia br. obejmie stanowisko dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. P.o. dowódcy lubelskich terytorialsów został ppłk Sławomir Miazga. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

  • Żegnamy Magdalenę Czarkowską, naszą Panią dyrektor - poinformował na swojej stronie internetowej lubelski oddział NFZ.

📢 Co w ślubie piszczy? Zobacz najnowsze trendy ślubne pokazane na targach ONA&ON [ZDJĘCIA]

Hala Targów Lublin zamieniła się w salę inspiracji trendów ślubnych w nadchodzącym sezonie. Od sukien ślubnych, po obrączki, wystrój sali i dodatki. Przyszłe pary młode mogą przyjść i zainspirować się, by ten dzień w ich życiu był niezapomniany i wyjątkowy. Ci którzy nie wybrali się dzisiaj, mają okazję wybrać się jeszcze w niedzielę. Obecni eksperci, doradzą, pomogą, a także będą mogli sprawić że w dniu ślubu wszyscy będą się zachwycać. Zobacz co działo się pierwszego dnia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Prasówka grudzień Kraśnik: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Kraśnika. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Złoty płyn litrami lał się po targach Lublin. Zobacz zdjęcia z piwnej imprezy

Miłośnicy złotego płynu zjechali się do Lublina by degustować napoje, których nie kupią w zwykłych sklepach. Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych to idealna okazja by smakosze piwa spotkali się i spróbowali tego napoju. Tegoroczna edycja była szóstą i trwała 2 dni. Podczas niej goście mogli spróbować nowości, a także tych dobrze znanych smaków. Swoje produkty zaprezentowało ponad 30 browarów, a trunków do spróbowania było aż 200. Oprócz picia kraftów można było pograć w gry planszowe i kultowe flippery, obejrzeć mundial lub skorzystać z usług barberów.

📢 Niedzielna Giełda Staroci jak co miesiąc przyciągnęła tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie w ostatnią niedziele miesiąca na Placu Zamkowym odbywa się giełda staroci. Pochmurna i chłodna pogoda nie przeszkodziła amatorom "dawania rzeczom drugiego życia" i tłumnie zgromadzili się na tym pchlim targu. Do kupienia jest praktycznie wszystko. Biżuteria, obrazy, różnego rodzaju szkło, czy monety i znaczki. Każdy kto wybrał się na to wydarzenie, na pewno nie wyszedł z pustymi rękoma i rozczarowany. Zobacz jakie perełki można odnaleźć podczas tego wydarzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powiat chełmski. Kierowca zginął na miejscu w nocnym wypadku

Do tragicznego wypadku do szło w nocy na drodze krajowej nr 12. Kierowca samochodu osobowego nie przeżył zderzenia z 2 samochodami ciężarowymi.

📢 Gigantyczny kret zmierza na Podkarpacie. We wtorek minął Lublin [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Konwój z maszyną TBM, która posłuży do wydrążenia tunelu drogi ekspresowej S19, dotarł do województwa lubelskiego. Dzisiaj (23 listopada) "kret" minął Lublin.

📢 Top 20 największych miejscowości w woj. lubelskim. To tutaj mieszka najwięcej osób! Sprawdź

Sprawdziliśmy, gdzie w województwie lubelskim mieszka najwięcej kobiet i mężczyzn. Zobacz w jakich miastach jest kobiet więcej o prawie 1 tys. Zebrane dane pochodzą z Urzędu Statystycznego w Lublinie i były one zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zobacz, gdzie w naszym regionie mieszka najwięcej ludzi oraz jaką liczbę mamy kobiet i mężczyzn w tych miastach. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraśnik. Miasto podsumowało zbiórkę na renowację zabytkowych nagrobków. Zobacz zdjęcia

Kraśnickie Towarzystwo Regionalne podsumowało zbiórkę pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Kraśniku. Kwesta trwała kilka dni przed oraz po 1 listopada. Odwiedzający nekropolię nie zawiedli - zebrano 13 010 złotych. Pieniądze pomogą w ratowaniu przed całkowitym zniszczeniem cennych, zabytkowych nagrobków. Dzięki wcześniejszym zbiórkom odnowiono m.in. nagrobek Józefy Fręzowicz z połowy XIX wieku.

📢 Pierwszy śnieg na Lubelszczyźnie. W regionie zrobiło się biało. Zobacz zdjęcia Czytelników

W czwartek (24 listopada) w naszym województwie spadł pierwszy śnieg. Białymi zdjęciami ze swoich miejscowości pochwalili się nasi Czytelniczy. Zobaczcie ich piękne fotografie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraśnik. Pijany 63-latek wiózł ciężarówką ponad 20 ton soli

63-letni kierowca ciężarówki jechał ekspresówką z ładunkiem 26 ton soli. Gdy zatrzymała go policja, okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

📢 Mieszkania do kupienia w Kraśniku. Sprawdź aktualne oferty

Chcesz zamieszkać w Kraśniku? Tutaj możesz uwić swoje gniazdko. Zobacz najnowsze oferty mieszkań na sprzedaż. W ofercie znajdziesz swoje „cztery kąty” z rynku wtórnego. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sukcesy kraśnickiego Klubu Karate Tradycyjnego Chidori. Zobacz zdjęcia

Zawodnicy kraśnickiego Klub Karate Tradycyjnego Chidori po Mistrzostwach Świata WTKF w Brazylii nie spoczęli na laurach. W ostatni weekend (19-20 listopada) zaprezentowali się podczas Mistrzostw Świata ITKF w Słowenii, gdzie rozegrano także Puchar Europy. Karatecy przywieźli 22 medale wywalczone w Pucharze. Dodatkowo w Mistrzostwach Paulina Tutka zdobyła srebro, a Kamil Bury brąz. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pierwszy w Polsce okazały pomnik hetmana Stanisława Żółkiewskiego stanął w Żółkiewce. Zobacz zdjęcia

Po wielu latach starań w Żółkiewce stanął pomnik hetmana Stanisława Żółkiewskiego. W miniony piątek, 18 listopada został uroczyście odsłonięty pierwszy w Posce tak okazały monument poświęcony tej niezwykłej postaci.

📢 Uroczystości pogrzebowe ofiar eksplozji w Przewodowie. „Trudno opisać nasz żal. Jest bardzo głęboki”

Mieszkańcy Przewodowa oraz okolicznych miejscowości pogrążeni są w żałobie. W miejscowym kościele przez dwa dni zbierali się ubrani na czarno żałobnicy z kwiatami i wieńcami. Żegnano w ten sposób mężczyzn, którzy zginęli w wyniku eksplozji rakiety. Uderzyła ona na suszarnię zbóż w Przewodowie.

📢 Ostatnie pożegnanie Bogusława, ofiary eksplozji w Przewodowie. "To był człowiek gołębiego serca"

Rozpoczęły się obchody ostatniego pożegnania jednej z dwóch ofiar wtorkowej (15 listopada) eksplozji, do której doszło na terenie suszarni zbóż w Przewodowie. Pochówek odbywa się z ceremoniałem wojskowym, uroczystość jest jednak kameralna i prywatna. - To był człowiek gołębiego serca, zawsze miał dla nas czas - mówi o nim syn Paweł.

📢 Nagrody dla liderów ekonomii społecznej rozdane! Zobacz zdjęcia

W czwartek (17 listopada) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja „Lubelski Lider Ekonomii Społecznej”. Podczas wydarzenia zostały rozdane nagrody dla liderów ekonomii społecznej. Zobacz naszą fotorelację! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Maluchy z Kraśnika oficjalnie wstąpiły w poczet przedszkolaków

Przedszkole Miejskie nr 2 w Kraśniku oficjalnie przyjęło nowych uczniów. Podczas uroczystości pasowania przedszkolaków nie zabrakło łez wzruszenia rodziców. Goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez maluchy. Krzysztof Babisz, kierownik wydziału edukacji Urzędu Miasta Kraśnik wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i książki. Maluchom życzymy wielu przygód i wspaniałych wspomnień. Zobacz galerię z tego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pierwszy śnieg w Zamościu. Miasto wygląda bajecznie. Jest jednak ślisko i zimno, dwie kreski poniżej zera

Na razie jest jeszcze mokry, jakby nieśmiały. Od razu topi się na ulicach i placach. Jednak w Parku Miejskim oraz m.in. na Plantach otulił białą pierzyną wszystkie drzewa i krzewy. I na razie dobrze się na nich trzyma. W Zamościu właśnie spadł pierwszy śnieg.

📢 Atrakcje turystyczne na Lubelszczyźnie. Gdzie warto się wybrać na weekendową wycieczkę?

Województwo lubelskie posiada bogatą ofertę turystyczną. Nie jest konieczna skomplikowana wyprawa na kilka dni. Do wielu miejsc można wybrać się na jeden dzień i pozwiedzać. Dodatkowym atutem jest to, że każdy znajdzie coś dla Ciebie. Lubelszczyzna oferuje atrakcje dla fanów historii, zwierząt, czy aktywnych fizycznie. Wybraliśmy najciekawsze atrakcje do których naprawdę warto się wybrać! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie