Fala Kraśnik zwyciężyła! Młodzi pływacy na podium Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (ZDJĘCIA)

KP
Fani Fali Kraśnik mają powody do radości. Kraśnicka drużyna była bezkonkurencyjna na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 lat. Bardzo dobrze spisała się również reprezentacja 10 i 11-latków. Zobaczcie zdjęcia.

8-9 czerwca w Lublinie rozegrano jednocześnie dwie imprezy pływackie: Ogólnopolskie Zawody dzieci 10 i 11 lat oraz Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda.

- To zawody o zasięgu ogólnopolskim, więc poza klubami z Lubelszczyzny wystartowali także zawodnicy z Olsztyna, Suwałk, Bielska Podlaskiego czy Białegostoku. W sumie 340 zawodników z 20 klubów - wyjaśnia trener Fali Grzegorz Mazurek.

Ekipa 12-latków Fali zdecydowanie zwyciężyła osiągając wynik 12079 pkt.

• Amelia Wysocka (4 złote medale na 100 i 400m st. dowolnym, 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym),
  • Gabriela Surowiec ( 2 złota na 100 i 200m st. grzbietowym i srebrny na 200m st. klasycznym),
  • Milena Sosnówka (złoto na 100m st. motylkowym, srebro na 200m st. grzbietowym i 2 medale brązowe na 100m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym),
  • Emilia Wielgus ( brąz na 100m st. motylkowym),
  • Paweł Bucoń ( 2 złote na 100 i 200m st. grzbietowym i 2 srebrne na 100 i 400 m st. dowolnym)
  • Wojciech Siekaczyński ( 2 srebrne medale na 100 i 200m st. grzbietowym)

Zwycięstwa odniosły także obie sztafety 4x50m st. dowolnym i 4x50 m st. zmiennym, które startowały w składzie: A. Wysocka, G. Surowiec, P. Bucoń i W. Siekaczyński).

W klasyfikacji najlepszych zawodników zwyciężyła Amelia Wysocka, a Gabriela Surowiec była III. Wśród chłopców najlepszy okazał się Paweł Bucoń, a Wojciech Siekaczyński zajął III lokatę.

W kategorii 10 i 11 lat startowało sześcioro zawodników Fali. Wszyscy ustanawiali swoje rekordy życiowe.

- Gabriel Świca uplasował się w czołówce 11-latków ( VI miejsce na 100m st. klasycznym), a 10-letnia Jolanta Kwietniewska wywalczyła VIII lokatę na 50m st. grzbietowym - dodaje Grzegorz Mazurek.