FALA Kraśnik odnosi kolejne sukcesy. Zawodnicy zdobyli 43 medale

KP
FALA Kraśnik po raz kolejny udowodniła swoje umiejętności zdobywając łącznie 43 medale na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 lat oraz Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10-11 lat w Pływaniu. Impreza odbyła się w dniach 9-10 czerwca na pływalni H2O w Lublinie.

W Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików oraz Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci w Pływaniu, zorganizowanych w Lublinie, udział wzięło około 300 pływaków z 16 klubów z Lubelszczyzny.

Kraśniczanie pod okiem trenera Mariusza Kwietniewskiego zdecydowanie zdominowali zawody i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej, zdobywając 18 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych medali ( Amelia Wysocka, Anna Wilk, Maja Ryfka, Gabriela Surowiec, Milena Machulak, Milena Sosnówka, Emilia Wielgus, Błażej Paszkowski, Paweł Bucoń,Wojciech Siekaczyński, Rafał Wójcik).
Bardzo dobrze zaprezentowały się również zespoły sztafetowe, które zdobyły łącznie sześć medali ( cztery złote i dwa srebrne).

Na koniec odbyła się dekoracja najlepszych zawodników, zawodniczek i drużyn całych zawodów.
- Najbardziej okazale wyglądało podium zawodniczek 11-letnich, które całe należało do FALI. Zwyciężyła Amelia Wysocka, przed Gabrielą Surowiec i Mileną Sosnówka. Wśród chłopców 11-letnich najlepszy okazał się Paweł Bucoń. Z kolei wśród dziewcząt 12-letnich – II miejsce zajęła Milena Machulak, zaś III miejsce – Anna Wilk. – informuje trener Kwietniewski

Przed zawodnikami FALI kolejne zawody z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”, które odbędą się 23 czerwca w pływalni olimpijskiej AQUA Lublin.