Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Energa Basket Cup: Sukces ekipy z Kraśnika! ZDJĘCIA

SAMI
Podczas finału województwa lubelskiego Energa Basket Cup w Chełmie drużyna chłopców z SP nr 2 zajęła trzecie miejsce Energa Basket Cup
Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku może się pochwalić nie lada sukcesem. Drużyna zajęła trzecie miejsce podczas finału województwa lubelskiego Energa Basket Cup.

Turniej rozegrano 17 i 18 marca w Chełmie. Wyłonione spośród reprezentacji 461 szkół drużyny dziewcząt i chłopców, rywalizowały o prymat w regionie i awans do ogólnopolskiego finału. Najlepsze okazały się uczennice SP nr 3 w Białej Podlaskiej oraz uczniowie SP nr 3 w Lublinie i to te drużyny zawalczą o mistrzostwo Polski w wielkim finale Energa Basket Cup - największego w kraju turnieju koszykarskiego dla młodzieży szkolnej.

Energa Basket Cup - w eliminacjach do finału wzięło udział ponad 2 tys. zawodników!

W eliminacjach do finału województwa lubelskiego wzięło udział ponad 2 tys. zawodników z 216 drużyn dziewcząt i 245 drużyn chłopców ze szkół podstawowych. W gronie finalistów znalazło się po 6 najlepszych reprezentacji, które przez dwa dni rywalizowały w Chełmie, o tytuł najlepszej koszykarskiej drużyny województwa lubelskiego.

Gra o mistrzostwo regionu to, obok prestiżowego tytułu i nagród, walka o przepustkę do gry o mistrzostwo Polski w wielkim finale turnieju ENERGA Basket Cup. Wyłoniona spośród około 80.000 uczestników, najbardziej utalentowana koszykarska młodzież w kraju, w tym 2 drużyny z woj. lubelskiego, rywalizować będzie w Gdańsku od 6 do 8 czerwca br. Walka o medale rozegrana zostanie na profesjonalnym parkiecie w jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.

Energa Basket Cup: Dziewczęta z SP nr 3 w Białej Podlaskiej najlepsze w województwie

Pierwszego dnia turnieju o mistrzostwo województwa walczyły dziewczęta. Zwycięska okazała się drużyna SP nr 3 w Białej Podlaskiej, która pod wodzą Julii Tymoszuk – uznanej za najlepszą zawodniczkę turnieju, pewnie wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Srebrne medale zdobyły dziewczęta z SP 51 w Lublinie, a 3 miejsce zajęła reprezentacja SP nr 5 w Chełmie.

Energa Basket Cup: Drużyna SP nr 3 w Lublinie mistrzami województwa wśród chłopców

Drugiego dnia finału wojewódzkiego do rywalizacji przystąpili chłopcy. Najskuteczniejsi okazali się zawodnicy SP nr 3 w Lublinie, którzy w bardzo wyrównanym finale, pokonali 27:24 drużynę SP nr 9 w Białej Podlaskiej. Ekipa z Lublina wygrała wszystkie swoje mecze i pewnie zdobyła tytuł najlepszej drużyny w województwie lubelskim. Na trzecim miejscu uplasował się zespół SP nr 2 z Kraśnika.

5. SP 2 Opole Lubelskie

Energa Basket Cup - finał województwa lubelskiego - kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć z turnieju dziewczynek
Energa Basket Cup - finał województwa lubelskiego - kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć z turnieju chłopców