MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ekoenergia zaprasza kraśniczan do punktu informacyjnego na temat Zakładu Odzysku Energii

Pexels/ zdjęcie ilustracyjne
Już jutro spółka Ekoenergia uruchomi punkt informacyjny dla mieszkańców Kraśnika, który będzie zlokalizowany w Centrum Kultury i Promocji przy al. Niepodległości 44. Mieszkańcy będą mogli pytać ekspertów m.in o to jaki wpływ na środowisko będzie miała budowa zakładu.

Do 10 stycznia br. kraśniczanie mieli możliwość wglądu w dokumentację wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Zakład Odzysku Energii. Decyzja w tej sprawie była poprzedzona sporządzonymi opiniami oraz uzgodnieniami przez Wody Polskie, które wstępnie zgodziły się na realizację budowy oraz przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Inwestorzy chcą by spalarnia powstała na ul. Fabrycznej 6 w Kraśniku.

Według ekspertów budowa takiego zakładu pozwoli w sposób ekologiczny rozwiązać problem rosnących kosztów zagospodarowania odpadów.

- Naszym celem jest zapewnienie Kraśnikowi i jego mieszkańcom sprawdzonego i najkorzystniejszego z punktu widzenia lokalnych potrzeb rozwiązania. Jestem przekonany, że Zakład Odzysku Energii będzie bezpieczny zarówno dla środowiska jak i dla ludzi. Dodatkowo wpłynie również na stabilizację cen za ciepło i odbiór odpadów – mówi Wojciech Wojtaszek, członek zarządu Ekoland.

Zdaniem Wojciecha Wojtaszka inwestycja nie będzie powodowała szkód środowiskowych oraz będzie w pełni bezpieczna dla mieszkańców Kraśnika.

- Zakłady Odzysku Energii to aktualnie jedne z najbardziej nowoczesnych, niskoemisyjnych i ekologicznych instalacji produkujących ciepło i energię elektryczną. W Europie często funkcjonują w centrach dużych miast lub w bezpośrednim sąsiedztwie skupisk ludzkich i nie stanowią uciążliwości dla mieszkańców – mówi Janusz Lewicki, prezes zarządu Veolii Wschód.

W związku z tym Ekoenergia uruchomi specjalny punkt informacyjny dla mieszkańców Kraśnika. Na miejscu kraśniczanie będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące budowy oraz zapoznać się z wnioskami, w których jasno wynika jakie oddziaływanie będzie miało przedsięwzięcie na środowisko a także na samych mieszkańców Kraśnika.

Punkt będzie działał w godzinach 14:00-17:00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto