Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwie podstrefy ekonomiczne w Kraśniku. Teren firmy Cyclone objęty SSE Euro-Park Mielec

Sandra Michalewska
Budowa fabryki części do samolotów w Kraśniku trwa
Budowa fabryki części do samolotów w Kraśniku trwa January Pawlos/UM w Kraśniku
Rada Ministrów zdecydowała o włączeniu terenów należących do Cyclone w Kraśniku do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

- Kraśnik stał się tym samym jednym z niewielu miast w Polsce, w którym działają dwie strefy ekonomiczne - mówi January Pawlos, kierownik Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury i Sportu kraśnickiego Urzędu Miasta.

Szybkie rozpatrzenie wniosku obiecywał jeszcze w maju br. minister gospodarki, Janusz Piechociński, podczas spotkania z prezesem Cyclone Manufacturing Inc. Andrzejem Sochajem i starostą kraśnickim, Andrzejem Majem.

Nową podstrefą ekonomiczną objęto działkę o powierzchni blisko 2,3 ha. Jeszcze w 2014r. prawo wieczystego użytkowania terenu z prawem własności budynku po byłej lakierni FŁT nabył kanadyjski biznesmen, Andrzej Sochaj. To prezes firmy Cyclone produkującej części dla takich potentatów w branży lotniczej jak Airbus, Bombardier, Boeing, Embraer czy Gulfstream. Dzięki tej decyzji Rady Ministrów firma będzie mogła prowadzić działalność na preferencyjnych warunkach. Chodzi o ulgi w podatkach.

Choć jest już rozporządzenie w tej sprawie okazuje się, że to nie koniec formalności. - Zgodę już mamy, ale teraz czekają nas jeszcze rozmowy z Ministerstwem Gospodarki dotyczące szczegółów tej decyzji. Mamy nadzieję, że do połowy września uda się przebrnąć przez wszystkie procedury - mówi Bogdan Adamkowski, prezes Cyclone Polska.

W blisko 40-tysięcznym Kraśniku kanadyjski inwestor chce otworzyć swą piątą fabrykę (cztery pozostałe są zlokalizowane w Ameryce Północnej). Produkcja ma ruszyć w 2016r.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Roboty budowlane są praktycznie na ukończeniu. Kolejnym etapem będzie wyposażanie fabryki. Instalacja linii produkcyjnych potrwa około dwóch miesięcy - dodaje prezes Adamkowski.

Firma nie ogłosiła jeszcze rekrutacji, ale do biura przy ul. Fabrycznej 6 przychodzą już osoby zainteresowane pracą składając swoje CV. Na zatrudnienie mogą liczyć przede wszystkim programiści obrabiarek sterowanych numerycznie, operatorzy linii produkcyjnych, ale też spawacze i pracownicy fizyczni. Docelowo firma chce zatrudnić ok. 100 osób. Plany zakładają obroty rzędu 10 mln dolarów rocznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto