Dodatek osłonowy. W Kraśniku można już składać wnioski o nowe świadczenie

Redakcja
Pexels/ zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
W Kraśniku można już składać wnioski o dodatek osłonowy. Nowe świadczenie przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego wyniesie 400/500 zł* przy założeniu, że dochód osoby nie przekroczy 2100 złotych. W przypadku gospodarstwa 2-3 osobowego można będzie liczyć na pomoc rzędu 600/750 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę. Gospodarstwo 4-5 osobowe otrzyma 850 zł/1062,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę. Natomiast gospodarstwo 6 i więcej osobowe otrzyma 1150 zł/ 1437,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę. Przy czym wyższa kwota uzależniona jest od źródła ogrzewania. Oznacza to, że podwyższona kwota dodatku przysługuje w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy?

Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego składać należy w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. Dokumenty można składać:

  • elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP,
  • tradycyjnie (papierowo) w Urzędzie Miasta Kraśnik w godzinach pracy urzędu oraz w punkcie obsługi mieszkańców w Centrum Kultury i Promocji (w godzinach 12:00 - 15:00 począwszy od 5 stycznia). Przypominamy także, że 7 stycznia Urząd Miasta oraz punkt obsługi w CKiP będą nieczynne.
    Stosownie do potrzeb uruchamiane będą też dodatkowe czasowe dyżury urzędników w innych lokalizacjach, o czym będziemy informować.

Formularz wniosku o dodatek osłonowy będzie dostępny w wersji papierowej w punktach wskazanych powyżej. Wersję elektroniczną można pobrać tutaj.

Aby otrzymać dodatek osłonowy wniosek należy złożyć do 31 stycznia lub do 31 października 2022 roku. Wypłata dodatków zostanie realizowana w 2022 r. w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia. Ci, którzy nie złożą wniosku w do końca stycznia, nadal będą mogli ubiegać się wsparcie. Informacje na temat dodatku można uzyskać w kraśnickim ratuszu lub pod numerem telefonu : 81 458 19 27. Uruchomiona została też ogólnopolska infolinia dot. dodatku osłonowego pod numerem +48 22 369 14 44. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prestiżowe nagrody dla polskich domów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie