Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy na "Miejską Spółke". Jeżeli dostałeś takie "pismo", natychmiast je wyrzuć

Klaudia Szynkaruk
Klaudia Szynkaruk
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Do skrzynek pocztowych mieszkańców Chełma wpłynęły fałszywe wnioski stylizowane na oficjalne druki Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie. Władze miasta ostrzegają.

Do skrzynek mieszkańców Chełma, w tym m.in. Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, kolportowane są fałszywe, stylizowane na oficjalne druki Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie, prośby o uiszczenie opłaty związanej z "nowym przyłączem ciepłowniczym".

Chełm. Próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy na
Urząd Miasta Chełm

– Jest to oszustwo oraz próba wyłudzenia pieniędzy. Jednocześnie informujemy, że MPEC nie wystosował żadnego pisma do ChSM ani instytucji czy osób prywatnych z informacją odnośnie przyłącza MPEC - CEMEX. Spółka nie żąda opłat przyłączeniowych od podmiotów, które nie podpisały umowy przyłączeniowej. Opłatę przyłączeniową płaci podmiot przyłączany. Informacje odnośnie rozliczenia przyłącza nr 27, jakie otrzymują mieszkańcy miasta, są oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy – mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

Urząd Miasta Chełm wystosował oficjalny komunikat, aby uważać na fałszywe pisma. Swoje stanowisko w tej sprawie zajął również prezydent.

– Do skrzynek mieszkańców Miasto Chełm, są kolportowane fałszywe prośby o wpłaty na rzecz MPEC. Mają na celu wyłudzenie pieniędzy! – podkreśla Jakub Banaszek. – Sprawa została zgłoszona do odpowiednich organów – dodaje.

Jeżeli trafiło do Was pismo stylizowane na oficjalny druk MPC, w którym prosi się Was o wpłatę w wysokości około 200 złotych, powinniście je zignorować.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chełm. Próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy na "Miejską Spółke". Jeżeli dostałeś takie "pismo", natychmiast je wyrzuć - Kurier Lubelski

Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto