Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Włodarczyk: - Czy potrafimy razem pracować dla dobra Kraśnika?

Sandra Michalewska
- Czy potrafimy razem pracować dla dobra Kraśnika? - pytał burmistrz Mirosław Włodarczyk.
- Czy potrafimy razem pracować dla dobra Kraśnika? - pytał burmistrz Mirosław Włodarczyk. fot. Sandra Michalewska
11 listopada, podczas przemówienia wygłoszonego przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kraśniku, burmistrz miasta pytał czy potrafimy wspólnie pracować dla dobra Kraśnika.

- Ten dzień, 11 listopada, niech wzbudzi w nas refleksję - mówił burmistrz. I pytał: czy rzeczywiście dzisiaj potrafimy się porozumieć w najważniejszych sprawach dotyczących Polski, a także takiej małej ojczyzny, jaką jest Kraśnik? Zadajmy sobie to pytanie i odpowiedzmy na nie zgodnie z własnym sumieniem. Po chwili padły kolejne pytania: - czy potrafimy razem pracować dla Kraśnika i jego rozwoju? Przecież Polska składa się z setek takich miast jak Kraśnik. I chciałbym, abyśmy dzisiaj o tym pomyśleli.

W swoim wystąpieniu burmistrz zachęcał do koncyliacji i wspólnego działania ponad podziałami. - Możemy się różnić politycznie, ale jeśli chodzi o dobro społeczeństwa, miasta i Polski powinniśmy mówić jednym głosem.

Burmistrz podziękował także za kazanie wygłoszone podczas mszy świętej. - Było przepiękne, jakże płomienne i patriotyczne - mówił Mirosław Włodarczyk.

Włodarz miasta w swoim przemówieniu nawiązywał do słów m.in. śp. Lecha Kaczyńskiego, poety Zbigniewa Herberta i bł. Jana Pawła II. Potem dodał: - Zachęcam byśmy wszyscy byli orędownikami. Byśmy wszyscy chcieli przekazać prawdę i historię i pamiętali o narodzie polskim - takim jaki jest i historii takiej jaka jest.
Na zakończenie powiedział: 11 listopada powinniśmy świętować nie tylko tu na placu, ale i w domu. Powinniśmy mówić o tym święcie, by w obchodach Święta Niepodległości brało udział coraz więcej osób. To także przesłanie, że Polska zasługuje na miejsce w Europie, takie jakie sobie wyznaczyła swoją historią, swoim tysiącletnim bytem. Jakie wyznaczyła walkami w XIX i XX wieku.

Na zakończenie włodarz Kraśnika powiedział: - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszych uroczystościach. Składane wiązanki kwiatów są symbolem, że pochylamy się nad ojczyzną, nad pokoleniami, nad tymi, którzy walczyli i oddali życie za nasza ojczyznę.

Specjalne podziękowania za udział w uroczystościach burmistrz skierował do delegacji, pocztów sztandarowych, władz samorządowych, a także Lubelskiego Kuratora Oświaty - Krzysztofa Babisza.


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Nasze serwisy:
Wakacyjny przewodnik po regionie
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły
Matura i co dalej? Poradnik dla tegorocznych maturzystów

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto