Biegacze SKB Kraśnik wrócili z Mistrzostw Polski z trzema medalami

KP
Urząd Miasta Kraśnik
Mistrzostwa Polski w biegach górskich rozegrane zostały 4-5 sierpnia w Międzygórzu. Na podium stanęli Kamil Jastrzębski, Kamil Młynarz i Dominika Wiśniewska–Ulfik.

Biegi górskie w stylu alpejskim (tylko pod górę) były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata w Andorze.
Zawodnicy do pokonania mieli dystans 9,7 km.

Nasi biegacze pokazali bardzo dobrą formę. W biegu seniorów mistrzem Polski został Kamil Jastrzębski (48:44). Brąz wywalczył Kamil Młynarz (52:30), a czwarte miejsce należało do Michała Białego (52:47). Dodatkowo Rafał Ulfik wywalczył 17. miejsce z czasem 59:35.

W biegu seniorek zwyciężyła aktualna wicemistrzyni świata w górskim biegu długodystansowym – Dominika Stelmach z Warszawy (57:06). Srebrny medal przypadł dla zawodniczki SKB Kraśnik - Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik (1:01:19).

Kwalifikacje na zaplanowane 16 września w Canillo na Andorze 34. WMRA Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich uzyskali: Kamil Jastrzębski, Kamil Młynarz i Dominika Wiśniewska-Ufik oraz trener Zbigniew Biały.