Liga tenisowa "Pacific" 2016 w Kraśniku: W bratobójczym finale górą był Kacper Gołofit (ZDJĘCIA)

Sandra Michalewska
Emocje, niekiedy lejący się z nieba żar i przyjazna atmosfera – to wszystko towarzyszyło rozgrywkom trwającej od maja kraśnickiej ligi tenisowej „Pacific”. W sobotę, 17 września, zakończono sezon. W finałowym pojedynku kategorii open między braćmi Gołofitami górą był Kacper. Z kolei w kategorii +45 zwyciężył Waldemar Wieczorek.

Formuła zawodów była taka, że uczestnicy rozgrywali mecze w dogodnym dla siebie terminie umawiając się telefonicznie. - Łącznie rozegrano 76 pojedynków. W lidze wzięło udział 19 zawodników, którzy rywalizowali w kategorii open i +45 - wylicza Łukasz Puk, organizator imprezy.

Polub nas na Facebook'u i bądź na bieżąco!

Pierwsze mecze rozegrano jeszcze w maju. Kategorię open ligi podzielono na trzy rundy - wstępną, zasadniczą i finałową. Najpierw zawodników podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Z obu do kolejnego etapu awansowało po pięciu najlepszych graczy, którzy utworzyli 10-osobową „ekstraklasę” (a pozostałe osoby „I ligę”).

- Niestety, z powodu małego zaangażowania i braku aktywności rozgrywki "I ligi" zostały anulowane - informują organizatorzy.

Rywalizację podsumowano i oficjalnie zakończono w minioną sobotę, 17 września, na kortach przy ul. Janowskiej w Kraśniku.

W kategorii open do niemałej niespodzianki doszło w półfinałowej konfrontacji między Mateuszem Gołofitem i Marcinem Michalewskim, finalistą ligi sprzed roku. Pojedynek miał zostać rozegrany w piątek, ale z powodu zapadających ciemności mecz przerwano po rozegraniu jednego seta wygranego przez Marcina. Niektórzy spodziewali się, że następnego dnia faworyt wygra i zakończy pojedynek. Tak się jednak nie stało. W sobotę w lepszej dyspozycji był Mateusz, który wygrał drugiego seta 6:3. Skuteczniejszy był też w trzeciej, decydującej partii wygrywając ją 6:2 i zapewniając sobie miejsce w finale.

Tam czekał już na niego Kacper Gołofit, zwycięzca ubiegłorocznej edycji ligi, który w półfinale pokonał Pawła Pasiecznego 6:4, 6:2.

Pierwsza odsłona finałowego meczu była mocno wyrównana, a o jej rozstrzygnięciu zadecydował tie-break. Więcej zimnej krwi zachował starszy z braci Gołofitów - Kacper wygrywając w nim 8:6. W drugim secie też był lepszy i zakończył go wynikiem 6:3.

- W przeszłości rozegraliśmy z bratem wiele meczów, ale dopiero teraz gdy jesteśmy trochę starsi poziom zdecydowanie się wyrównał. Mateusz to bardzo wymagający przeciwnik - przyznaje Kacper Gołofit, zwycięzca ligi. - Nie spodziewałem się zwycięstwa w lidze zwłaszcza, że w tym roku trochę borykałem się z kontuzjami.

To już drugie z rzędu zwycięstwo Kacpra w kraśnickiej lidze „Pacific”. - To moje szczęśliwe korty. Czuję się tu bardzo dobrze. Atmosfera też jest świetna. Dopóki będę wygrywał złego słowa nie powiem - śmieje się starszy z braci Gołofitów.

- Z bratem znamy się jak łyse konie pod kątem tenisa i nie tylko. Rozegraliśmy wspólnie tysiące piłek. Wiemy o swoich słabych i mocnych stronach, tak więc wynik między nami jest loterią. W finale dałem z siebie wszystko. Czuję mały niedosyt, ale też motywację do tego, żeby w przyszłym roku było jeszcze lepiej. Ogólnie jestem z siebie zadowolony - podsumowuje Mateusz Gołofit. Odniósł się też do meczu półfinałowego, który po pierwszym dniu przegrywał. - Myślę, że trochę pomógł mi fakt, że mecz rozbiliśmy na dwa dni. Marcin jest zawodnikiem kompletnym, a o wygranej tak naprawdę zadecydowała dyspozycja dnia.

Wicemistrz przyznaje, że ligowe rozgrywki mają swój urok. - To bardzo fajny turniej. Organizatorom należą się wielkie podziękowania. Kraśnik zasługuje na to, żeby środowisko tenisowe mogło się spełniać. Oby tak dalej - powiedział Mateusz Gołofit.

W finale kategorii +45 zmierzył się Waldemar Wieczorek i Jacek Kadis. Po wyrównanym pojedynku i grze, która podobała się zgromadzonej publiczności, w dwóch setach zwyciężył Waldemar Wieczorek 7:5, 6:4.

W sobotę wręczono zawodnikom pamiątkowe puchary oraz nagrody. Na zawodników i kibiców czekało też słodkie co nieco. Zrobiony przez Ewę, żonę organizatora tort smakował obłędnie i zniknął w mgnieniu oka.

Organizatorzy ligi już dziś zapraszają na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku. Rozgrywki ruszą wiosną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, której autorami są: Filip Stypa, Łukasz Puk i Sandra Michalewska

POLECAMY:
Kraśniczanin Łukasz Puk zwycięzcą "Pacific Kraśnik Cup" 2016 (ZDJĘCIA, WIDEO)
Tenis ziemny w Kraśniku: Liga "Pacific" 2015 zakończona. Zwyciężył Kacper Gołofit (ZDJĘCIA)
Kraśnik: Jubileuszowy turniej tenisa ziemnego amatorów 2016 za nami (ZDJĘCIA, WYNIKI)