W piątek, 14 lutego, społeczność szkolna kraśnickiego "Reja" obchodziła dzień patrona. Główne uroczystości zorganizowano w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji.

Dzień patrona Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Józefa Robotnika. Po niej nastąpił przemarsz do CKiP w Kraśniku. Na czele korowodu tradycyjnie - w towarzystwie szlachcianek - stanął jeden z uczniów przebierając się za Mikołaja Reja.

Polub nas na Facebook'u!


- Jak patrzę na naszą młodzież, rozmawiam z nimi i się spotykam zawsze uderza mnie ich szerokie spektrum zainteresowań. Nie tylko nauka, sukces, bieg do książek, ale również te pasje pozaszkolne - zachwalał młodzież "Reja" Krzysztof Staruch, dyrektor szkoły. - W tym roku nasi uczniowie wielokrotnie odnosili sukcesy artystyczne, sportowe i taneczne na ogólnopolskich scenach. I nasuwa się pytanie co w zyciu jest ważniejsze? Talent czy pracowitość? I jedno i drugie. Ale pracowitość i talent to jeszcze nie wszystko, bo zadaniem szkoły jest również wychowywanie.

Głos zabrał także Jarosław Czerw, wicestarosta kraśnicki oraz Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Na zebranych czekał także wykład prof. dr hab. Marii Wojtak z Instytutu Filologii Polskiej UMCS pt. „Człowiek w tyglu komunikacji”.

Zwieńczeniem obchodów była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas: II A i II E pod kierunkiem Iwony Różyńskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Zdjęcia od 1-26 - Marlena Wośko, Starostwo Powiatowe w Kraśniku
pozostałe - Sandra Michalewska


Polub nas na Facebook'u!

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!