Zakrzówek: Skrzyknęli się na Facebooku i chcą świętować "osiemnastkę" kolegi

Zakrzówek: Skrzyknęli się na Facebooku i chcą świętować "osiemnastkę" kolegi. (© Facebook)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

“To będzie największa domówka w Polsce” – brzmi zaproszenie na Facebooku na świętowanie urodzin 18-letniego Artura. Impreza ma być zorganizowana w okolicach Zakrzówka koło Kraśnika w sobotni wieczór. Sprawie przygląda się policja.

Świętowanie 18-tych urodzin Artura, nazywanego przez znajomych “Chińczykiem”, ogłoszono na portalu społecznościowym Facebook. Wydarzenie utworzono pod koniec marca. Zgodnie z zapowiedzią ma to być największa domówka w Polsce. – Z sąsiadami wszystko jest uzgodnione. Mamy zaplecze muzyczne i basen do dyspozycji - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia. Nie informują jednak o konkretnym miejscu imprezy. Wiadomo jedynie, że ma się odbyć w gminie Zakrzówek. - Dokładny adres podamy w dniu wydarzenia, aby życzliwi nie donieśli... - uzasadniają.

Udział w imprezie z dnia na dzień deklaruje coraz więcej osób. W piątek było ich blisko 200. To osoby m.in. z Zakrzówka, Lublina, Bychawy czy Pszczelej Woli. Aby wziąć udział w „osiemnastce” trzeba przynieść „flachę” dla Artura. Sprawie przygląda się już policja.

- Kontaktowaliśmy się z 18-latkiem. Twierdził, że nic nie wiedział na temat tej imprezy. Wszystko wskazuje na to, że koledzy chcieli mu zrobić żart – mówi asp. Janusz Majewski, oficer prasowy z KPP w Kraśniku. - Niemniej z uwagi na to, że w wydarzeniu swój udział zapowiedziało już wiele osób monitorujemy sytuację. Jesteśmy w gotowości. Wyślemy tam nasz patrol.

W piątek na tablicy utworzonego wydarzenia pojawił się wpis samego Artura. Poinformował, że nie organizuje żadnej imprezy, a sam projekt "Y" Chińczyk to jakiś żart. Po kilkunastu minutach post został jednak usunięty.

Skrzykiwanie się na Facebooku na imprezę jest coraz bardziej popularne. Na słynny „melanż u Sandry” w Tomaszowie Lubelskim, czyli świętowanie urodzin 14-letniej dziewczyny przybyło około tysiąca osób. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas imprezy na miejsce skierowano aż 100 policjantów.

- Tak naprawdę nie ma jasnych przepisów, które regulowałyby czyny dotyczące nawoływania do udziału w imprezie za pośrednictwem Internetu – przyznaje prokurator Agnieszka Tetych-Szokalewicz, która zajmowała się sprawą imprezy 14-latki. – Ale nie oznacza to, że osoba która zamieści takie ogłoszenie nie poniesie żadnej odpowiedzialności. Był już w Polsce przypadek, że inicjator imprezy zwołanej przez Facebooka, na którą przyszły tłumy ludzi usłyszał zarzut zwoływania zgromadzeń i zorganizowania imprezy masowej.

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dam (gość)

http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/zakrzowek-skrzykneli-sie-na-facebooku-chca-swietowac,2224564,t,id.html#8861a86449e62d2d,1,3,5