Stal Kraśnik wygrała z Izolatorem Boguchwała 3:1 ZDJĘCIA

MM
Stal Kraśnik-Izolator Boguchwała 3:1.
Stal Kraśnik-Izolator Boguchwała 3:1. MM
Piłkarze kraśnickiej Stali przedłużyli serię meczów bez porażki w lidze do jedenastu. W zaległym meczu 18. kolejki podopieczni trenera Dariusza Matysiaka pokonali w niedzielę walczący o awans Izolator Boguchwała 3:1.

Ci, którzy w niedzielne popołudnie zdecydowali się przybyć na stadion MOSiR w Kraśniku nie mieli prawa do narzekań. W spotkaniu zespołów, którym w tym sezonie przyświecają odmienne cele nie brakowało niczego. Była świetna pogoda, niezła atmosfera na trybunach, cztery bramki, multum niewykorzystanych sytuacji i czerwona kartka. Do przerwy na tablicy wyników było 1:1, po trafieniach z 13. minuty Filipa Drozda dla gospodarzy i Tomasza Płonki dla Izolatora w 40. minucie.

Druga odsłona przyniosła jeszcze więcej emocji, niż pierwsza. Przez pierwsze kilkanaście minut to goście sprawiali jednak lepsze wrażenie, częściej atakowali, a podopieczni trenera Matysiaka byli schowani za podwójną gardą.

Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się czerwona kartka dla Krzysztofa Szponda z 69. minuty. Od tego momentu gra bardziej się wyrównała, ale wszystko wskazywało na to, że oba zespoły podzielą się punktami. Dopiero sześć minut przed końcem regulaminowego czasu na listę strzelców ponownie wpisał się Drozd. W samej końcówce Stal dobiła przyjezdnych golem z rzutu karnego Tomasza Ryczka.

Dzięki niedzielnej wygranej kraśniczanie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli rundy wiosennej i mogą pochwalić się największą liczbą strzelonych goli w tej rundzie. Po 27. kolejkach "Stalówka" zajmuje dziesiątą lokatę. Jeśli w ostatnich trzech kolejkach kraśniccy piłkarze będą punktować i wyniki innych spotkań ułożą się dla nich pomyślnie, to zakończą sezon w górnej części tabeli.