We wtorkowe popołudnie 19-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 8 lat więzienia.

- Mężczyzna złożył krótkie wyjaśnienia i przyznał się do winy - mówi Marian Rożek, zastępca prokuratora rejonowego w Janowie Lubelskim. - Rozpatrujemy teraz kwestię zastosowania środka zapobiegawczego. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 19-latkowi z powiatu kraśnickiego grozi do 8 lat więzienia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę po godz. 20:00 w miejscowości Zarajec na drodze krajowej nr 19. Kierujący volkswagenem 19-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, auto uderzyło w nadjeżdżającą z naprzeciwka skodę, a następnie dachowało. Na miejscu zdarzenia zginęły trzy osoby w wieku od 14 do 17 lat, które podróżowały z 19-latkiem.

Zarówno kierowca volkswagena, jak i 53-letni kierujący skodą oraz jego 48-letnia pasażerka z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu trafili do szpitala. Skodą podróżowało małżeństwo - we wtorek złożyli oni wyjaśnienia w tej sprawie.

Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku przez wiele godzin była zablokowana.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!