Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Kraśniku

SM
W kraśnickim Sądzie Rejonowym wyznaczono dyżury kuratorów, którzy będą udzielali zainteresowanym osobom informacji o przysługujących pokrzywdzonym przestępstwami prawach.
W kraśnickim Sądzie Rejonowym wyznaczono dyżury kuratorów, którzy będą udzielali zainteresowanym osobom informacji o przysługujących pokrzywdzonym przestępstwami prawach. sxc.hu
W poniedziałek ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. To coroczna inicjatywa mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Inicjatywa organizowana jest od dekady przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W tegoroczną akcję trwającą od 20 do 25 lutego, oprócz sądów i prokuratur, włączają się też organizacje prawnicze i pozarządowe.

Bezpłatnych porad potrzebującym udzielają prokuratorzy, policjanci, psychologowie, kuratorzy, komornicy, adwokaci, radcowie prawni oraz aplikanci adwokaccy i radcowscy.

W Sądzie Rejonowym w Kraśniku wyznaczono dyżury kuratorów, którzy udzielają zainteresowanym osobom informacji o przysługujących pokrzywdzonym przestępstwami prawach. Kuratorzy zawodowi będą pełnili dyżury w godzinach od 9.00 do 15.00.

Dyżury w poszczególnych dniach będą pełnić:
20.02.2012r. – kurator zawodowy Pani Renata Mital – pok. nr 69
21.02.2012r. – kurator zawodowy Pan Jacek Boroń – pok. nr 69
22.02.2012r. – kurator zawodowy Pani Katarzyna Kliszczewska – pok. nr 70
23.02.2012r. – kurator zawodowy Pani Krystyna Wezgraj – pok. nr 12
24.02.2012r. – kurator zawodowy Pan Bogusław Baran – pok. nr 12

W tym roku dyżury specjalistów odbywają się w utworzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem prowadzonych przez organizacje pozarządowe w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw. Dyżury te odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w sobotę w godzinach od 10 do 13.

Na terenie Apelacji Lubelskiej został utworzony Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Katolickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” w Lublinie - 20-109 Lublin, ul. Bernardyńska 5, tel./fax 81 53 43 887, www.agape.lublin.pl, email: [email protected].

Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto