Trwają zgłoszenia do 14 Trwają zgłoszenia do 14

Trwają zgłoszenia do 14. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. (© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To już kolejna inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym w ramach Roku Chopinowskiego. Tym razem uczestnicy wezmą udział w konkursie recytatorskim „Chopin i jego przyjaciele”.

- Był już konkurs literacki „Napisz do Chopina”, a potem dwa konkursy plastyczne: „Poeta fortepianu” i „Malowane dźwiękiem”. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, szczególnie w potyczkach malarskich. W dwóch ostatnich konkursach wzięło udział przeszło 200 uczestników - mówi Ewa Sobota, organizatorka imprez z GOK w Trzydniku. - Jesienny Konkurs Recytatorski organizujemy już po raz 14. W poprzednich edycjach nasi podopieczni dochodzili do najwyższego szczebla konkursu i zdobywali cenne nagrody. Tak było m.in. z uczniami tutejszego gimnazjum w Trzydniku. W naszym powiecie mamy naprawdę zdolnych ludzi - zachwala młodzież Pani Sobota.

Konkurs recytatorski upłynie pod hasłem „Chopin i jego przyjaciele”. W imprezie mogą wziąć udział zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studenci oraz wszyscy dorośli miłośnicy recytacji.

Uczestnicy mają zaprezentować jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki (nieprzekraczalny czas prezentacji wynosi 5 minut - w przypadku dzieci ze szkół podstawowych, i 7 minut - starsi). Repertuar ma dotyczyć listów Fryderyka Chopina i twórczości literackiej jego przyjaciół i musi mieć związek z pisarzami polskimi i europejskimi, którzy tworzyli w okresie Romantyzmu w latach Chopinowskich (1810 - 1849).
.
Zgłoszenia do turnieju powiatowego zakończą się 28 października br. Repertuar należy zgłosić na adres GOK w Trzydniku Dużym (kartę zgłoszenia można pobrac ze strony goktrzydnik.cba.pl). Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 4 listopada (czwartek) na godz. 11.00 w siedzibie trzydnickiego Ośrodka Kultury. Potem najlepsi powalczą na szczeblu wojewódzkim.

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

BETKA (gość)

Rozwija nam się GOK ,dużo jest fajnych imprez,podziękowania dla organizatorów.Młodzież ma gdzie się rozwijać popieram pomysły