W poniedziałek uroczyście otwarto pracownię digitalizacji w kraśnickim oddziale Archiwum Państwowego w Lublinie przy ul. Wyszyńskiego 2.

Podczas uroczystości organizatorzy przedstawili plany digitalizacji zasobu APL oddziału w Kraśniku. Jej celem, poza utrwaleniem zasobów i ochroną przed zniszczeniem, jest udostępnienie zasobów użytkownikom w wersji cyfrowej.

Uczestnicy mogli wysłuchać także wykładu pt. "Digitalizacja - cyfrowa brama pamięci". Nie zabrakło okolicznościowych wystąpień i uroczystego przecięcia wstęgi.

APL oddział w Kraśniku zlokalizowane jest w budynku przy ul. Wyszyńskiego 2 w dzielnicy fabrycznej. Można je odwiedzać codziennie w godz. od 7 do 15, a w środy do godz. 18.00.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego otwarcia pracowni digitalizacji. Ich autorem jest Szczepan Jagiełło z kraśnickiego Urzędu Miasta

Kraśnicki oddział Archiwum Państwowego w Lublinie zyskał nowy blask - czytaj więcej, OGLĄDAJ ZDJĘCIA

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!