(© Zdjęcie archiwalne/ www.ofpp.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po raz pierwszy zorganizowany w 1969r. pod nazwą Festiwal Pieśni Partyzanckiej. Teraz - po kilkunastu latach przerwy - muzyczna impreza z nieco zmodyfikowaną nazwą wraca do Kraśnika. Z przeszłością łączy jedno: to święto polskiej, niepodległościowej pieśni, która przez kolejne epoki przechowała ducha wolnościowych ideałów.

- Powracamy do zarzuconych przed laty tradycji festiwalowych. Chcemy nie tylko wypromować nasze miasto i patriotyzm poprzez śpiew, ale także pielęgnować tę część dziedzictwa kraśnickiej kultury - mówi Paweł Cieliczko, dyrektor artystyczny festiwalu.

Po raz pierwszy Festiwal Pieśni Partyzanckiej zorganizowano w 1969r. - Nazwę imprezy zmieniano kilkukrotnie. Ostatni raz odbyła się ona w 1987r. i była to jej XV edycja - dodaje dyrektor Cieliczko.

XVI edycja odbędzie się 3 maja 2012r. pod nazwą Festiwal Pieśni Patriotycznej. Na deskach kraśnickiego amfiteatru wystąpią zarówno soliści, jak i zespoły wokalne bądź wokalno - instrumentalne oraz chóry. Festiwal składa się z kwalifikacji, finału i koncertu galowego. Uczestnictwo poprzedzone będzie kwalifikacjami obowiązującymi wszystkich wykonawców (termin zgłoszeń wraz z materiałem muzycznym należy dostarczyć organizatorom do 24 kwietnia. Szczegóły na stronie festiwalu). Będą się one odbywać na podstawie przeglądu prezentacji wokalnych zarejestrowanych na nośnikach elektronicznych. Najlepsi wystąpią w finale festiwalu i na scenie zaśpiewają dwie piosenki. W koncercie galowym wystąpią najlepsi z najlepszych, czyli laureaci wskazani przez jury.

Finał festiwalu organizowanego przez miast i CKiP rozpocznie się o godz. 13.00. Gościem specjalnym imprezy będzie Jan Pietrzak.

Na festiwal zaprasza Paweł Cieliczko, dyrektor artystyczny imprezy. Zobacz filmik


źródło: youtube.pl

--
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościołyKomentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jagoda (gość) (Jacek)

nazwy miejscowosci tworza ciekawy duet - pan Krasnik i pani Krasnica a polaczenie piesni religijnej z patriotyczna jest znane w polsce od grunwaldu do palcu prezydenckiego. takie sa fakty.
w sejmie krzyz wisi a poslowie, jakby ich nie o ceniac sa patriotami.
wydaje mi sie ,ze promowanie jednoczesne tych dwoch imprez daje szanse na ogolnopolski rozglos.
burmistrz krasnika zostal przedstawiony calej polsce po wypowiedziach o pewnej piosenkarce.
trzeba uczyc sie od mistrzow medialnego rozglosu i mowie calkiem serio, mozna z pogladami sie nie zgadzac ale umiejetnosci warto obserwowac i ich nie ignorowac. bledem jest wymyslanie kazdorazowe kola.
slowa o tv to zart ale kto wie? na krzyzu przy skrzyzowaniu bylo zdjecie pary prezydencjiej i flagi a wiec polaczenie religii z panstwowoscia. na marszu byly flagi i wiece polityczne. taka nasza rzeczywistosc
musze sprawdzic gdzie lezy ta Krasnica, informacje o ich przegladzie przypadkiem dostrzeglam w przepastnym swiecie internetu.

Jacek (gość)

Bardzo fajnie, oby więcej nowych inicjatyw w tym naszym Kraśniczku - i tych poważnych i na luzie

jagoda (gość)

Kraśnik i Kraśnica czy to przypadek?
Festiwal Pieśni Patriotycznej Kraśnik
Przegląd Piosenki Religijnej Kraśnica
polaczcie sily reklamowe :)))
a moze tv trwam bedzie z wami ?