Pływacy Fali Kraśnik najlepsi w województwie! ZDJĘCIA

SM
Pływacy Fali Kraśnik po raz kolejny pokazali klasę
Pływacy Fali Kraśnik po raz kolejny pokazali klasę Fala Kraśnik
Zgrana i liczna drużyna "Małej" Fali - bo tak z racji wieku nazywani są młodsi reprezentanci kraśnickiego klubu pływackiego - królowali podczas drużynowego wieloboju pływackiego dzieci 10 i 11 lat. W kategorii 10-latków byli bezkonkurencyjni wyprzedzając w klasyfikacji klubowej Trójkę Puławy o 1100 pkt.

Ogólnopolskie zawody odbywające się korespondencyjnie w całej Polsce (poza Puławami jeszcze w 15 innych miastach) mają na celu wyłonienie najlepszych 10 i 11 letnich drużyn pływackich w Polsce.

Kraśnik reprezentowali zawodnicy Fali, którzy z racji wieku nazywani są „Małą” Falą. 10-latkowie tworząc zgraną i liczną drużynę nie dali swoim rywalom żadnych szans w klasyfikacji klubowej wyprzedzając następny klub - Trójkę Puławy aż o 1100 pkt.

Walczył cały zespół, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Artur Siekaczyński, który zwyciężył na 50m st. grzbietowym, zajął II miejsce na 50m st. dowolnym oraz był III na 100m st. zmiennym. Na podium stanął także Filip Bożek – III miejsce na 50m st. klasycznym. Cenne punkty dla drużyny zdobyli także: Anna Bucoń ( dwa razy IV miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st. zmiennym ) i Wiktor Opoka ( dwa razy IV miejsce na 50m st. dowolnym i grzbietowym ).

Drużynowy sukces to także zasługa: Alicji Kardyś, Kai Mazur, Luizy Pietroń, Gabrieli Stęgierskiej, Zofii Szewczyk, Oktawii Wojtaszek, Kacpra Blata, Filipa Irackiego, Kacpra Juraka, Jana Kułaga, Filipa Małyszeka, Dominiki Rachoń.

Dobry start w Puławach zanotowali także 11-latkowie. Co prawda nie brylowali drużynowo, bowiem nie mieli kompletu zawodników, ale w swoich wyścigach plasowali się dość wysoko. Na podium stanął Karol Kuśmierz zajmując II miejsce na 200m st. grzbietowym. Karol zajął również dwa razy IV miejsce. Najgorszą dla sportowca lokatę wywalczył także Łukasz Borsuk – IV m na 50m st. motylkowym. Dobre starty, między innymi w sztafetach, zanotowały dziewczęta: Magdalena Bucoń, Aleksandra Kaproń, Zuzanna Korecka i Zuzanna Skwara.

Teraz na młodych pływaków Fali czeka wakacyjna przerwa. Wznowienie treningów w sierpniu.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.