Pływacki weekend za nami. Zawodnicy UKP "Fala" Kraśnik tym razem bez medali na imprezie w Lublinie

oprac. SM
Fala na Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lublinie
Dwie wojewódzkie imprezy pływackie odbyły się w ostatni weekend (14-15 listopada). Najpierw w sobotę, 14 listopada, na pływalni Aqua Lublin rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10-11 lat, a dzień później w Zamościu IV rundę Ligi Wojewódzkiej rozegrali lubelscy juniorzy (13 lat i starsi). W obu imprezach udział wzięło ok. 400 zawodników z 18 klubów województwa lubelskiego.

Zawodnicy UKP „Fala” startujący w Lublinie choć lawinowo poprawiali swoje najlepsze czasy nie zdobyli tym razem medali. Stawali jednak tuż obok podium dla zwycięzców. 11-letnia Magdalena Toporowska zajęła IV miejsce na 100m st. grzbietowym i V lokatę na 100m st. klasycznym. Jej rówieśnik Aleksander Wietrzyk był VI na 100m st. grzbietowym, a Jakub Kolasa zajął VII miejsce na tym dystansie. Wśród 10-latków najlepiej zaprezentowała się Oliwia Sosnówka, która wywalczyła VI miejsce na 100m st. zmiennym, a na 50m st. klasycznym była VII.

W Zamościu spotkali się nieco starsi zawodnicy (13 lat i starsi) aby rozegrać przedostatnią, IV rundę Ligi Wojewódzkiej Juniorów (zwaną Ligą Open).

Spośród kraśniczan w tych zawodach najlepiej spisali się najlepsi obecnie zawodnicy UKP „Fala” – Kornel Sola i Magdalena Wieczorek.

Kornel zajął II miejsce na 100m st. dowolnym, a Magda była III na 200m st. zmiennym. Ponadto w czołówce uplasowali się: Julia Hajdenraich (VI miejsce na 100m st. dowolnym) i Konrad Zapalski (VI miejsce na 200m st. motylkowym). Tuż za podium, na IV miejscu uplasowały się zespoły sztafetowe dziewcząt (M. Wieczorek, J. Hajdenraich, Aleksandra Kaproń i Oktawia Wojtaszek) i chłopców (K. Sola, K. Zapalski, Maciej Krawiec i Mateusz Masiak), które ścigały się na dystansie 4x100m st. dowolnym.

Po IV rundach Ligi w klasyfikacji drużynowej „Fala” zajmuje IV miejsce.

Koniec listopada to zakończenie ligowej rywalizacji pływaków. 28 listopada odbędzie się finałowa runda Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat w Krasnymstawie, a 29 listopada w Białej Podlaskiej podsumują swoje współzawodnictwo juniorzy 13 lat i starsi.