14 maja odbyło się oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Nr 2 w Kraśniku. W uroczystości wziął udział wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

- Za kilka lat będziemy mieli bardzo nowoczesną bazę sportowa przy wszystkich szkołach w Kraśniku – podkreślił starosta kraśnicki Andrzej Maj na otwarciu boiska w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły. Następnie przemówienia wygłosili m.in. wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, starosta kraśnicki Andrzej Maj, wicekurator oświaty Eugeniusz Pelak oraz dyrektor ZS nr 2 w Kraśniku Krzysztof Staruch.

- Pamiętam tą infrastrukturę i to co tutaj było. Jeszcze parę lat temu tu w Reju czas stanął w miejscu. Gratuluję pomysłu Panie dyrektorze, gratuluję panie starosto za to że podjęliście to wyzwanie, żeby te 60 lat które tutaj było zamienić na coś co odpowiada XXI wiekowi – mówił Jarosław Stawiarski – Nauka powinna iść w parze z kulturą fizyczną i chciałbym by to boisko, które powstało ze skromnym dofinansowaniem ministerstwa sportu i turystyki, stało się w tej chwili faktem dokonanym i wam służyło.

- Czasy obecne wymagają tego by nasza młodzież mogła trenować i ćwiczyć na odpowiednich obiektach sportowych. Opatrzność sprawiła, że mieliśmy bardzo skutecznych polityków. Dziękujemy bardzo, że oprócz boiska powstała bieżnia dwustanowiskowa, a także bieżnia do skoków w dal. Chciałbym aby te obiekty służyły kolejnym pokoleniom.- podkreślał dyrektor Krzysztof Staruch.

Po przemówieniach nastąpiła krótka modlitwa oraz poświęcenie boiska przez ks. Wojciecha Mazura z parafii św. Józefa w Kraśniku. Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi oraz pokazy sportowe szkolnych drużyn. Razem z zawodnikami na boisku stanęli przedstawiciele władzy.

Przypomnijmy, że budowa wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią z rozbiegiem do skoku w dal rozpoczęła się w tamtym roku.
- Realizacja projektu budowy boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni prostej ze skokiem w dal kosztowała w sumie 433 tys. zł. Dofinansowanie z ministerstwa wyniosło połowę kosztów, drugie tyle zabezpieczył w swoim budżecie powiat. Trzy lata temu w popularnym „Reju” oddano do użytku nową salę gimnastyczną. Dzięki temu szkoła dysponuje teraz kompletem nowoczesnych obiektów sportowych dla młodzieży.- informuje Daniel Niedziałek ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zobacz wideo z otwarcia boiska

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!