Bogdan Zdrojewski Bogdan Zdrojewski

Bogdan Zdrojewski (© Grzegorz Hawałej)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym (powiat kraśnicki) został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za organizację ubiegłorocznych obchodów Roku Chopinowskiego. Wyróżnienie zostanie oficjalnie wręczone dzisiaj (30 września 2011) w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego o godz. 19 podczas koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2011/2012.

Trzydnicki GOK jako jedyny w powiecie kraśnickim i jeden z nielicznych w województwie lubelskim w ubiegłym roku otrzymał zezwolenie na używanie oficjalnego logo "Roku Chopinowskiego" w 200 letnią rocznicę urodzin światowej sławy polskiego kompozytora epoki romantycznej. Ośrodek w Trzydniku przekonał autorytety artystyczne w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, że potrafi w atrakcyjny sposób propagować kompozycje i samą sylwetkę Fryderyka Chopina. Tym sposobem Trzydnik Duży jako jedna z najmniejszych miejscowości znalazł się na oficjalnej liście organizatorów koncertów, konkursów i innych wydarzeń związanych z "Rokiem Chopinowskim", obok tak znanych ośrodków jak Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań.

Działań pro Chopinowskich z inicjatywy trzydnickiego GOK było sporo. Zaraz po wakacjach wespół z Publicznym Gimnazjum i Starostwem Powiatowym w Kraśniku zorganizował konkurs literacki pod hasłem "List do Chopina". W konkursie wzięło udział kilkunastu młodych mieszkańców powiatu kraśnickiego. O Chopinie pisali wiersze i opowiadania, byli nawet tacy co przeprowadzili... wywiad z panem Fryderykiem. Najlepsze prace nagrodzono 1 października 2010 podczas "Lekcji z Chopinem", zorganizowanej z okazji zarówno Roku Chopinowskiego, jak i Międzynarodowego Dnia Muzyki. Podsumowano też Powiatowy Konkurs Plastyczny "Malowane dźwiękiem" . Na konkurs plastyczny wpłynęło ponad 100 prac. Tutaj w kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyła Marta Żuber ze Szkoły Podstawowej w Urzędowie (opiekun Bernadetta Tokarczyk) , w kategorii wiekowej klas IV-VI pierwszą nagrodę przyznano Aleksandrze Graboś z SP w Stróży (op. Anna Myszak) a w grupie gimnazjalnej zwyciężyła Łucja Erdzik z PG w Trzydniku Dużym ( op. Anny Ewy Soboty).

W ramach Roku Chopinowskiego odbyły się też eliminacje Konkursu Recytatorskiego pod nazwą "Chopin i jego przyjaciele". W konkursie recytatorskim wzięło udział blisko 40 młodych recytatorów. Efekty jakie przyniosły wszystkie działania promujące Rok Chopinowski przerosły najśmielsze wyobrażenia Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego, który postanowił docenić Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Gratulujemy.Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!
Nasze serwisy:
Wakacyjny przewodnik po regionie
Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły
Matura i co dalej? Poradnik dla tegorocznych maturzystów


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!