Medale pływaków kraśnickiej "Fali" na zawodach "O Laur Lubelskiego Koziołka"

informacja prasowa
Dwukrotna złota medalistka Amelia Wysocka
Dwukrotna złota medalistka Amelia Wysocka materiał nadesłany
W minioną sobotę, 23 września, kraśniccy pływacy wystąpili na zawodach "O Laur Lubelskiego Koziołka". Sportową imprezę zorganizowano na pływalni Aqua Lublin.

Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wystąpiło przeszło 300 pływaków z 17 klubów, w tym 13 osobowa ekipa UKP „Fala” z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m st. grzbietowym. Dodatkowo Jola zajęła V miejsce na 50 m st. dowolnym. W tej samej kategorii wiekowej niezwykle udany debiut zaliczył 7-letni Marcel Wilk, który zdobył swój pierwszy dyplom (dekorowano do X miejsca) na dystansie 50 m st. dowolnym, zajmując ostatecznie IX miejsce.

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) dobry start na dystansie 50 m st. dowolnym zaliczył Kacper Bończoszek, który zdecydowanie poprawił swój rekord życiowy i zajął VII miejsce.

Jak zwykle, najlepiej przez kraśniczan obsadzoną kategorią była rywalizacja 10-ciolatków, w której wystąpiło dziewięciu zawodników mistrzowskiej drużyny z Ogólnopolskiego Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci.

Rewelacyjnie wypadli Amelia Wysocka oraz Wojciech Siekaczyński, którzy zdobyli po dwa złote medale na 100 m st. grzbietowym oraz 50 m st. dowolnym. Dodatkowo, Amelia na dystansie 100 m st. grzbietowym z czasem 1:19,51 aż o 2,5 sec. poprawiła Rekord Okręgu Lubelskiego w kategorii Dzieci. Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Gabriela Surowiec – srebro na 100 m st. grzbietowym i brąz na 50 m st. dowolnym; Milena Sosnówka – IV miejsce na 100 m st. grzbietowym oraz IX miejsce na 50 m st. dowolnym; Dawid Dzięgielewski – VII miejsce na 50 m st. dowolnym oraz VIII miejsce na 100 m st. grzbietowym; Patryk Mączka – IX miejsce na 100 m st. grzbietowym.

Pozostali zawodnicy: Hanna Michota, Anna Wąsik, Natalia Rosińska, Piotr Todys również zanotowali bardzo dobre starty i poprawiali swoje rekordy życiowe.

Kolejną – finałową rundę zawodów zaplanowano na koniec października.