W Kraśniku odbyła się dzisiaj powiatowa inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele św. Józefa. Część oficjalna odbyła się w Zespole Szkół nr 2.

- To było piękne, słoneczne lato. Jestem pewny, że zachowacie wspomnienia z wakacji na długi czas - mówił do młodzieży starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Ale praca i droga nie muszą być smutne. Życzę Wam wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło złożenie przysięgi przez uczniów pierwszych klas oraz część artystyczna. Dla zgromadzonych zaśpiewała Julia Bartoś, wokalistka zespołu Profanum. Na koniec uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.


Podczas uroczystości dyrektor ZS nr 2 zapowiedział także swoją rezygnację.
- Ze względów osobistych złożyłem funkcję dyrektora – oznajmił Krzysztof Staruch, który planuje dalej pracować w placówce w roli nauczyciela.

- Jako starosta współpracowałem z dyrektorem Krzysztofem Staruchem i była to dla szkoły dobra i korzystna współpraca - dodał Andrzej Maj.
Nowy dyrektor ZS nr 2 w Kraśniku zostanie wybrany w najbliższych dniach.Zobacz wideo z uroczystości:

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

"Z powodów osobistych złożyłem funkcję dyrektora"? Czy może "Z powodów osobistych złożyłem rezygnację z funkcji dyrektora"? Ktoś sprawdza chociaż ten tekst zanim umieści go w internecie?

jxman (gość)

"....wokalistka zespołu Profanum" - nazwa grupy to jedna wielka Profanacja. Jak mozna sie tak nazwac...???