Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraśnik. Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na 2019 r. zatwierdzony. Miasto przeznaczy na ten cel ponad 173 tys. zł

KP
Rada Miasta Kraśnik przyjęła uchwałę dotycząca opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta na 2019 r.

- Liczba porzuconych zwierząt jest ogromna, zwłaszcza kotów. Mam pod opieką 45 bezdomnych kotów, jest to trudne do opanowania, nie mam warunków, by wziąć je do domu. Pomoc ze strony miasta jest bardzo potrzebna - mówi Elżbieta Sokołowska, mieszkanka Kraśnika.

Takich osób, które dobrowolnie otaczają opieką bezdomne zwierzęta jest w Kraśniku więcej, jednak nie rozwiązuje to problemu. Po pierwsze potrzebują one pomocy ze strony miasta m.in. w dokarmianiu, a po drugie zwierząt, a w szczególności kotów wciąż przybywa.

- Ważne jest uświadamianie ludzi, że mogą wysterylizować kota czy psa - podkreśla Elżbieta Sokołowska.

- Bezdomnymi zwierzętami opiekuje się w Kraśniku kilkadziesiąt osób. Jest to praca charytatywna, ciężka i często spotyka się z niezrozumieniem ze strony innych mieszkańców - podkreśla Beata Kuś z Urzędu Miasta Kraśnik.

Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Kraśniku

173 450,00 zł - to kwota, którą miasto przeznaczy w tym roku na realizację "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Kraśnik".

W zaplanowanych zadaniach przewidziano m.in. odławianie zwierząt bezdomnych, zapewnienie im miejsca w schronisku lub znalezienie właściciela, opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie, sterylizację i znakowanie zwierząt oraz zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej (w przypadkach zdarzeń drogowych).

Czynności odławiania bezdomnych zwierząt prowadzą pracownicy Schroniska„BAROS”- Maciej Glijer (ul.Berezów 76D, 26-130 Suchedniów), we współpracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Kraśniku.

Odłowione zwierzęta gospodarskie oddawane będą pod opiekę Gospodarstwa Rolnego, 23-200 Kraśnik, Pasieka 59 B.

Opieka nad kotami wolno żyjącymi

Opieka miasta dla bezdomnych kotów obejmuje głównie:
- wydawanie karmy zarejestrowanym w Urzędzie Miasta Kraśnik opiekunom wolno żyjących kotów, w okresie jesienno -zimowym,
- leczenie zwierząt potrąconych w wypadkach komunikacyjnych,
- sterylizację, kastrację, odrobaczanie, odpchlanie, leczenie dróg oddechowych,leczenie chorób skóry, chorób oczu oraz leczenie świerzbu usznego u wolno żyjących kotów.

Leczenie bezdomnych zwierząt oraz znakowanie, sterylizacja, kastracja odbywa się w przychodni weterynaryjnej ,,EWET” ul. Lubelska 122, 23-200 Kraśnik.

Zwierzęta domowe

Każdy mieszkaniec Kraśnika, który zgłosił swojego zwierzaka w Urzędzie Miasta i opłacił podatek może skorzystać z bezpłatnej sterylizacji/kastracji.

- Jest cienka granica między kotem właścicielskim a wolno żyjącym - mówi Beata Kuś i wyjaśnia, że bezpłatne zabiegi dla kotów nie wymagają rejestracji.

Zobacz także:
Jak dogadać się z kotem?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto