18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Kraśnik - miasto Twoich inwestycji": Zaprezentowano ofertę dla przedsiębiorców ZDJĘCIA

SAMI
"Kraśnik - miasto Twoich inwestycji" - pod takim hasłem rusza promocja kraśnickiej strefy ekonomicznej.
"Kraśnik - miasto Twoich inwestycji" - pod takim hasłem rusza promocja kraśnickiej strefy ekonomicznej. SAMI
- Oczekujemy, że w naszej strefie będzie 500 nowych miejsc pracy. Każdy podmiot, który będzie chciał u nas zainwestować przyjmiemy z otwartymi rękoma - mówił Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika podczas czwartkowej prezentacji oferty inwestycyjnej miasta. W spotkaniu wzięli udział m.in. Marek Indyk, dyrektor oddziału ARP w Tarnobrzegu oraz Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu. Podczas konferencji poszczególne wystąpienia surowo zrecenzował Tadeusz Fijałka, prezes kraśnickich wodociągów. - Nikt nie mówił o pieniądzach, a przecież biznes polega na tym, że zarabia się pieniądze! - tłumaczył prezes KPWiK. Swoim wystąpieniem wiele osób wprawił w osłupienie.

Tematem przewodnim czwartkowego spotkania była prezentacja oferty inwestycyjnej Kraśnika. - Podmioty, które przyjdą tu inwestować muszą czuć się bardzo dobrze - podkreślał Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Włodarz miasta zaprosił jednocześnie wszystkich do aktywnego promowania kraśnickiej strefy ekonomicznej. Podkreślał, że oczekiwania mieszkańców w kwestii utworzenia nowych miejsc pracy są bardzo duże. - Oczekujemy, że w naszej strefie będzie 500 nowych miejsc pracy - mówił. - Emigracja wśród kraśniczan stała się naszą codziennością. To naprawdę wielki problem i wielkie zagrożenie.

W swoim wystąpieniu burmistrz Włodarczyk zwrócił uwagę, że temat strefy ekonomicznej nie może być upolityczniany. - Sukces strefy to nie sukces burmistrza czy starostwa, ale nas wszystkich. Nie patrzmy na korzyści polityczne. To nie ma sensu. Gospodarka nie lubi polityki - dodawał.

Z ramienia powiatu kraśnickiego głos zabrał Piotr Janczarek, przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego w Radzie Powiatu Kraśnickiego. Zwrócił uwagę m.in. na potrzebę wspierania lokalnych przedsiębiorców. - To proces wieloetapowy - mówił. - W nadrzędnych tematach gospodarczych trzeba łączyć siły, bo wiele działań będzie realizowanych na etapie Starostwa Powiatowego.

Gośćmi specjalnymi czwartkowej konferencji byli: Marek Indyk, dyrektor oddziału ARP w Tarnobrzegu, Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu oraz Wiesław Michałowski, prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej.

Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP opowiedział zebranym o działalności Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan (Strefa Inwestycji Kraśnik jest podstrefą TSSE).

- Zaczynamy pokazywać kraśnicką podstrefę na międzynarodowych spotkaniach tak, aby zainteresować nią jak najszersze gremium - powiedział dyrektor Marek Indyk. - O wejściu inwestora decyduje logistyka z jego punktu widzenia, a nie organizatora strefy. Jest to stawiane wyżej niż ulga - dodawał.

Podczas konferencji poruszono także m.in. temat wsparcia mikro i małych przedsiębiorców oraz nowego okresu programowania. Tłumaczono, że przedsiębiorcom będzie bardzo trudno pozyskać fundusze z nowej unijnej perspektywy.

Podczas spotkania największym zaskoczeniem było wystąpienie Tadeusza Fijałki, prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Surowo ocenił on czwartkowe przemówienia. - Nie było o wodzie, transporcie, ochronie środowiska. Nikt nie mówił też o pieniądzach, a przecież biznes polega na tym, że zarabia się pieniądze! - mówił prezes Fijałka poruszając wiele innych tematów dotyczących Kraśnika. Wśród nich był Fabryczny Klub Sportowy Stal Kraśnik. - Jaki fabryczny skoro Fabryka (Łożysk Tocznych - red.) nie utrzymuje tego klubu?

Prezes miejskiej spółki mówił też m.in. o stopniu skanalizowania Kraśnika. - W Lublinie wynosi on 98%, a w Kraśniku 70%. A te 30% kiedy się skanalizuje? Jak do tego podejść? Dlaczego przez 14 lat nie zainwestowało się złotówki w rozwój kanalizacji? Dlaczego przez tyle lat się nic nie robiło? Teraz pytamy o miejsca pracy ale miejsca pracy czy miejsca pracy niewolniczej? - kontynuował Tadeusz Fijałka, jednak w pewnym momencie jego wystąpienie przerwał burmistrz Włodarczyk. Prezes Fijałka zdążył jeszcze dodać, że zaniedbania można nadrobić tak, aby "Kraśnik nie stał się drugim Detroit".

Co Kraśnik oferuje przedsiębiorcom?

Kraśnicką podstrefę ekonomiczną utworzono 21 kwietnia 2010r. Swoim zasięgiem obejmuje ona teren o powierzchni 23,49 ha podzielony na 12 działek inwestycyjnych o zróżnicowanej powierzchni od 0,36 ha do 4 ha. Obszar jest przeznaczony do zabudowy obiektami o charakterze produkcyjnym, magazynowym i składowym.

Obecnie trwa uzbrajanie Strefy Inwestycji Kraśnik. Dzięki niemu strefa będzie wyposażona w sieć wodociągową, kanalizacyjną i sanitarną oraz sieć kanalizacji deszczowej. Będzie też instalacja elektryczna i teleinformatyczna.

Komunikację wewnętrzną strefy będą stanowić trzy ciągi uliczne obsługujące wybrane działki inwestycyjne jako drogi dojazdowe (ok. 1 km) z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i ulicznym oświetleniem.

Realizacja inwestycji ma się zakończyć w czerwcu br.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto