Konsultacje społeczne w Kraśniku.

Konsultacje społeczne w Kraśniku. Przyjdź na spotkanie. (© sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konsultacje społeczne w Kraśniku: Przewidziano spotkania dotyczące nowego okresu programowania na lata 2014-2020. Zebranie z przedsiębiorcami zaplanowano na środowe popołudnie, a z rolnikami na czwartek.

Konsultacje społeczne w Kraśniku będą dotyczyły nowego okresu programowania na lata 2014-2020. W środę organizatorzy będą zachęcać kraśnicki biznes do korzystania z możliwości finansowych. Chodzi o kierunki wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz o założenia Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Lubelskiego do 2020 r.

Informacje na ten temat przedstawią Piotr Janczarek, dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego WL i Radosław Tkaczyk, zastępca dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.

Spotkanie organizują: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Kraśnicka Izba Gospodarcza oraz Urząd Marszałkowski. Zaplanowano je na 18 września na godz. 18.00 w „Sprytnej Kuchni”, al. Niepodległości 14.

Z kolei w czwartek, 19 września, starosta Andrzej Maj spotka się z kraśnickimi rolnikami (w ZS nr 3). Założenia nowego PROW przedstawi Filip Pastucha z Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kraśniku. Wypracowane wnioski zostaną przekazane Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które jest instytucją zarządzającą programem.

Współorganizatorami czwartkowego spotkania są: ARiMR Biuro Powiatowe w Kraśniku, KRUS Placówka Terenowa w Kraśniku, ZDR w Kraśniku oraz Związek Młodzieży Wiejskiej Powiatu Kraśnickiego.

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wysłannik propagandy (gość) (precz z ciemnogrodem)

Przedsiębiorca chyba nie zrozumiał ani jednego słowa i Ci nie odpowie :-) Szkoda, kiedy jest temat i można podyskutować na poziomie....Widzę, że ludzi tu głównie interesują skandale obyczajowe rodem z Faktu, szkoda.

precz z ciemnogrodem (gość)

Dlatego stawiam pytanie - jak konkretnie widzisz pomoc władz jakiegokolwiek Miasta w pozyskiwaniu funduszy UE?Czy to RPO,czy to Infrastruktura i Środowisko,czy Innowacyjna Gospodarka?Czy inaczej - Miasto ma zakładać klastry,sieć aniołów biznesu,czy może dopłacać do przedsiębiorców?Jest tyle rozwiązań,ale na Boga,miejmy świadomość,kto co może zrobić, nie wymagajmy od Burmistrza tworzenia przepisów albo tłumaczenia przepisów,bo przedsiębiorca nie nadąża! Musimy widzieć role, jakie poszczególne organy państwa/samorządu mają wypełnić.Państwo jest od tworzenia przepisów, które będą przyjazne dla biznesu.Miasto jest do tworzenia przyjaznych warunków dla przedsiębiorcy,a przede wszystkim ma nie przeszkadzać.I po to - mam wrażenie - powstało Centrum Obsługi Biznesu czy Strefa Ekonomiczna.Rolą Starostwa też jest pomagać przedsiębiorcom,a nie czekamy na decyzje administracyjne miesiącami...Rolą Urzędu Marszałkowskiego jako Instytucji Zarządzającej jest wyjaśnienie zasad pozyskiwania fundusz,i tak się dzieje w całej Polsce.Pracowałem w instytucjach otoczenia biznesu poza województwem i obca mi jest lokalna polityka.Dlatego sądzę,że mimo,że takie spotkania są potrzebne,nie róbmy z nich propagandy wyborczej.Nawet Ty "przedsiębiorco" piszesz wprost,że wybierasz się na spotkanie,żeby zobaczyć co sobą reprezentuje człowiek,który być może będzie rządził Kraśnikiem!I wybacz, że powtórzę, ale Twoje wymagania, aby Burmistrz służył Ci "wskazówkami" uważam za niepoważne i śmieszne.

Przedsiebiorca (gość)

No jak widzisz w ciemnogrodzie to zyjesz Ty wyslanniku propagandy....Wladza powinna prowadzic za raczke bo przepisy caly czas sie zmieniaja, przedsiebiorca nie zawsze nadaza, nie o wszystkim wie...no i jakbys byl wczoraj to bys uslyszal ze nie bylo tylko o RPO...zreszta...powodzenia sprzymierzencu krasnickiej gospodarki..dzieki takiemu mysleniu jak Ty masz , rowniez uslyszalem na ktorym jestesmy miejscu w wojewodztwie z nasza przedsiebiorczoscia...No i posluchalbys ze jednak inne samorzady prowadza za raczke.....

precz z ciemnogrodem (gość) (Przedsiębiorca)

Oto typowy kraśnicki przedsiębiorca! Byznesmen można powiedzieć, szkolony na SGH, któremu "mechanizmy gospodarcze" nie są obce.Czy to Burmistrz mądralo ma Ci wniosek napisać i środki pozyskać z RPO? Albo pojechać na mały lobbing do Urzędu Marszałkowskiego, żeby Zdzichowi z Kraśnika dali kasę na rozkręcenie kurnika? Jeśli jesteś przedsiębiorcą powinieneś wiedzieć, jakimi regułami rządzi się RPO, a przede wszystkim kto rozdaje pieniądze i za co.Czy rolą Burmistrza jest za rączkę prowadzić "przedsiębiorców"? Miasto jest od tego, żeby tworzyć sprzyjające warunki do rozwoju przedsiębiorczości i od tego, żeby nie przeszkadzać w jej rozwoju. Jak Pan sobie wyobraża wspierania Pana małego przedsiębiorstwa przez Burmistrza w kontekście pozyskiwania funduszy UE?!

II przedsiebiorca (gość)

Gruszki na wierzbie-Michał M. ...idź spać-byłeś?widziałeś? to co tu piszesz;) Co do wypowiedzi Przedsiębiorcy...jedyny gość, który w kraśniku posiada rzetelną wiedzę i nie pulta się jak mówi....Ja byłem....kolega przedsiębiorca zapewne również i było to konstruktywne spotkanie...POZYTYW

Przedsiębiorca (gość)

Ja byłem na dzisiejszym spotkaniu. I powiem jedno - szkoda że Pan Janczarek nie został starostą. Dziwię się radnym że go nie wybrali. Choć myślę że ma szanse na przyszłość żeby jednak zostać starostą. Trzymam za niego kciuki.

Gosc (gość)

To nie jest żadna nowość. Pieniądze z unii można było dostawać od 2004 roku. Ilu przedsiębiorców dostało dofinansowanie? Ilu nowych ludzi dzięki temu zatrudnili? Proszę o fakty a nie propagandę. Kolejny kandydat na burmistrza? Kolejny uzdrowiciel?

Przedsiębiorca (gość)

I słusznie....Mam nadzieję że w nowym okresie programowania RPO Kraśnikiem będzie rządził człowiek,który zna odpowiednie mechanizmy gospodarcze i potrafi rozruszać aktywnie gospodarkę lokalną poprzez wspieranie małych przedsiębiorstw( takich jak moje) wskazówkami i konkretnymi działaniami. Dziś-mam nadzieję-wybierając się na spotkanie będę mógł ocenić co ten człowiek sobą reprezentuje i czy rzeczywiście zależy mu na kraśnickich przedsiębiorcach (których i tak zostało już niewielu)...