Przedstawiamy najciekawszy cykl biegowy w okolicach Warszawy! Mazowiecka Piętnastka rozgrywana w Mińsku Mazowieckim to drugi z serii pięciu biegów w ramach cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego 2017. Jeśli go nie znacie - koniecznie nadróbcie braki.

Grand Prix Traktu Brzeskiego to cykl pięciu zawodów rozgrywanych w miejscowościach położonych wzdłuż tytułowego traktu: Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach, Platerowie i Białej Podlaskiej. Imprezę wyróżnia m.in. piękna oprawa graficzna medali, klasyfikacja generalna wspólna dla wszystkich biegów, a także kilka dystansów do wyboru w ramach większości startów. W GPTB warto też wystartować dla samej kameralnej atmosfery, pysznego jedzenia (żaden bieg nie karmi tak dobrze, jak Półmaraton Wiązowski) i świetnego przygotowania tras (na półmaratonie punkty z wodą co 2,5 kilometra).

Jeśli to wszystko jeszcze Was nie przekonuje - tak wyglądał pierwszy z serii pięciu medali, które możecie zdobyć podczas Grand Prix. Co ważne - a o czym piszemy szczegółowo niżej - pomimo pominięcia jednego biegu wciąż możecie być sklasyfikowani w całym cyklu.Zobaczcie też: Półmaraton Wiązowski 2017. Zobaczcie fotorelację z biegu! [ZDJĘCIA]

Mazowiecka Piętnastka
Nie inaczej będzie podczas drugiego biegu z serii GPTB. W niedzielę 28 maja będziecie mogli wystartować na dystansie 5 lub 15 kilometrów, a obie trasy poprowadzą was ulicami Mińska Mazowieckiego. Bieg na dystansie 5 km wystartuje o godz. 10.30, a 15-kilometrowy półtorej godziny później, w południe.

Do środy 17 maja 2017 opłata startowa dla Mazowieckiej Piątki wynosi 40 złotych, a dla Mazowieckiej Piętnastki - 50 złotych. W południe 17 maja zgłoszenia elektroniczne i możliwość elektronicznego dokonywania opłat zostaną zamknięte, a rejestrować będzie można się tylko na miejscu w biurze zawodów. Warto pilnować terminu, bo w dniu zawodów pakiet kosztować będzie odpowiednio 80 i 100 złotych.

Biegom głównym tradycyjnie towarzyszyć będą konkursy z nagrodami, bieg krawaciarza oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

Grand Prix Traktu Brzeskiego 2017. Jak to działa?
GPTB to cykl imprez biegowych rozgrywanych w miejscowościach położonych przy historycznym trakcie Warszawa – Brześć, bądź w jego pobliżu. W 2017 roku do cyklu zaliczone zostały biegi w:

1) Wiązownie, 5 marca (dystans: 21,097 km lub 5 km),
2) Mińsku Mazowieckim, 28 maja (dystans: 15 km lub 5 km),
3) Białej Podlaskiej, 11 czerwca (15 km, 10 km lub 5 km),
4) Platerowie, 25 czerwca (10 km)
5) Siedlcach, 27 sierpnia (21,097 km lub 5 km)

Aby ukończyć Grand Prix, i tym samym otrzymać podczas finałowego biegu musicie zaliczyć w dowolnie wybranych z pięciu imprez cztery dystanse, a więc 5 km, 10 km, 15 km i 21,097 km. Za ukończenie piątego biegu, zawodnik zdobywa dodatkowe punkty. Oznacza to, że aby ukończyć cykl możecie wystartować na dystansie 5 km w Mińsku Mazowieckim, 15 km w Białej Podlaskiej, 10 km w Platerowie i w półmaratonie w Siedlcach.

Każdy zawodnik klasyfikowany w Grand Prix (osoba, która ukończyła bieg na każdym dystansie) otrzyma prezent-niespodziankę wręczaną podczas Finału GPTB, tj. 27 sierpnia 2017 roku na Biegu Siedleckiego Jacka.


Zobaczcie też: Bieg Niepodległości 2016. Biegacze utworzyli piękną biało-czerwoną flagę!


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!