18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Kraśniku zorganizują forum polsko-chińskie?

SM
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika i Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki byli obecni podczas uroczystego podpisania umowy sprzedaży Fabryki Łożysk Tocznych.
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika i Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki byli obecni podczas uroczystego podpisania umowy sprzedaży Fabryki Łożysk Tocznych. Sandra Michalewska
W poniedziałek podpisano umowę o sprzedaży 89,15 proc. akcji Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Zakład kupiła firma z Chin. Tymczasem władze Kraśnika już snują plany na przyszłość. - Mam nadzieję, że za rok, kiedy w Kraśniku będzie już firma Tri-Ring, to być może zrobimy promocję strefy ekonomicznej i zorganizujemy forum gospodarcze polsko-chińskie - powiedział Mirosław Włodarczyk, burmistrz miasta.

Umowę podpisano 20 maja br. w Warszawie. Po jej podpisaniu przeniesienie własności akcji na stronę chińską nastąpi po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Procedury związane ze sprzedażą zostaną sfinalizowane najpóźniej do końca sierpnia 2013r.

Dołącz do nas na Facebook'u!
Tymczasem władze Kraśnika już snują plany dotyczące współpracy z Chińczykami. - Chciałbym, żeby za tą inwestycją przyszły inwestycje w naszej strefie ekonomicznej. Tak jak mamy w tym roku forum polsko-węgierskie (odbędzie się w Kraśniku w drugiej połowie czerwca - red.), to mam nadzieję że za rok, kiedy w Kraśniku będzie już firma Tri-Ring, to być może zrobimy promocję strefy ekonomicznej i zorganizujemy forum gospodarcze polsko-chińskie po to, by przyciągnąć inwestorów do naszej strefy ekonomicznej - zapowiedział Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Burmistrz był obecny podczas poniedziałkowego podpisania umowy w Hotelu Sheraton. - Mam nadzieję, że wszyscy powinniśmy być zadowoleni z podpisania tej umowy. Na dzień dzisiejszy jest to alternatywa dla fabryki, która boryka się z trudnościami. Jestem po zapewnieniach pana gubernatora (chińskiego - red.), który na spotkaniu (w Warszawie - red.) powiedział, że z FŁT wiążą przyszłość, rozwój i inwestycje w Kraśniku, że to pierwsza taka ich największa inwestycja, za którą pójdą następne - dodawał Włodarczyk. - Mam nadzieję, że te słowa się ziszczą i tak się stanie.

Burmistrz Kraśnika przyznawał jednocześnie, że ma obawy związane z prywatyzacją zakładu. - Wiem, że mieszkańcy mają obawy - ja też je mam, bo nie wiemy co będzie dalej. W procesie prywatyzacji zawsze jest niepewność i zawsze są obawy, ale musi nam pozostawać wiara, że będzie jednak dobrze i że fabryka będzie się rozwijała - poinformował. - Każda zmiana właściciela budzi niepokój. To normalne. Nie będę uspokajał, że będzie dobrze, bo też mam takie obawy. Nie pozostaje nam jednak nic innego jak patrzeć na to optymistycznie

Dołącz do nas na Facebook'u!
Burmistrz chciałby, aby fabryka funkcjonowała tak jak kiedyś. - Dawniej FŁT była zakładem, która brał żywy udział w życiu całego miasta - od życia kulturalnego po społeczne. Mam nadzieję, że taką pozycję odzyska i że nie zakończy się to tylko interesem, który się robi w Kraśniku poprzez duży zakład - powiedział.

Obaw związanych z prywatyzacją fabryki w Kraśniku nie kryje także Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki. - Zawsze są obawy przed czymś nowym, ale biorąc pod uwagę aktualne uwarunkowania wydaje mi się, że jest też duża szansa. I dlatego trzeba z tej szansy korzystać - powiedział Tadeusz Wojtak. - Tym bardziej, że Kraśnik nie jest pierwszy - mamy przykład województwa podkarpackiego i Stalowej Woli - też zakład zbudowany w ramach COP, podobnie jak Kraśnik. Tam też jest inwestor chiński. Z tego, co wiem współpraca układa się tam pozytywnie - jest rozwój.

Jak podkreślił starosta, który także uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy kupna-sprzedaży FŁT czas pokaże czy sprzedaż zakładu chińskiej firmie był słuszną decyzją. - Najważniejsze to to, aby zakład funkcjonował i się rozwijał i aby utrzymać miejsca pracy - dodawał.

Spotkanie w Warszawie zorganizowano pod hasłem "Wspólny Rozwój. Lepsza Przyszłość". - Wyrażam przekonanie, że to rzeczywiście bardzo ważny dzień dla Kraśnika i dla fabryki. Biorąc pod uwagę spotkanie i hasło, które mu przyświecało jest to jakaś szansa dla nas, dla fabryki i Kraśnika. Z tego, co się orientowałem, to współpraca z FŁT w Kraśniku może być również przyczyną tego, że do Kraśnika i na Lubelszczyznę trafią jeszcze inni inwestorzy, a przynajmniej o tym mówił pan gubernator z Chin na spotkaniu z panem ministrem - powiedział Tadeusz Wojtak.
Dołącz do nas na Facebook'u!
Chińczycy przejęli kraśnicką Fabrykę Łożysk Tocznych ZDJĘCIA Z PODPISANIA UMOWY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto