18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal "Śladami Singera" po raz drugi zawitał do Kraśnika ZDJĘCIA

SM
Festiwal Singera 2014 w Kraśniku
Festiwal Singera 2014 w Kraśniku Emilia Łukasik/Urząd Miasta w Kraśniku
Wspólne budowanie instalacji plastycznej, "Potańcówka wielokulturowa", korowód i zapalenie festiwalowego ognia, a także szereg warsztatów i widowisko artystyczne z udziałem obywateli Chorwacji, Niemiec, Rumunii czy Izraela - tak przebiegała druga edycja festiwalu "Śladami Singera" w Kraśniku.

Kraśnik już po raz drugi znalazł się na festiwalowej trasie projektu "Śladami Singera". To wydarzenie kulturalne przez duże "K" mające charakter edukacyjno-artystyczny. Przedsięwzięcie odwołuje się do historii miast i miasteczek Lubelszczyzny. Miejsca te były ulubionymi miejscami akcji opowiadań laureata literackiej Nagrody Nobla - Izaaka Baszewisa Singera.

- Pisarz - poprzez swoją twórczość - rozsławił nasz region. Dzięki jego opowiadaniom na całym świecie znane są nazwy takich miast jak Lublin czy Biłgoraj, ale także Kraśnik. Jeśli chodzi o nasze miasto to w swoich opowiadaniach opisał m.in. ulicę Jagiellońską, kraśnickie kino, rynek i synagogę - mówi Mariusz Bieniek, nauczyciel historii i inicjator organizacji festiwalu "Śladami Singera" w Kraśniku. - Wielokulturowość tegorocznej edycji festiwalu polegała przede wszystkim na udziale w nim osób z różnych stron świata.

Dwudniowa impreza w Kraśniku rozpoczęła się w niedzielę, 20 lipca, na rynku starego miasta. W programie na uczestników czekała m.in. gra miejska "Wokół Singera", "Potańcówka wielokulturowa", korowód i widowisko artystyczne. Ponadto - poza akrobacjami powietrznymi - był także plenerowy teatr, rewia mody i widowisko ogniowe.

Drugi dzień festiwalu upłynął głównie poz znakiem szeregu warsztatów. Kraśniczanie mogli m.in. nauczyć się grać na bębnach i tańczyć. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodszych mieszkańców miasta.

- Jedną z atrakcji był także wyjątkowy performance "Pamięć alfabetu". Odnosił się nie tylko do alfabetu hebrajskiego, ale także do takich wartości jak pokój i miłość - mówi Mariusz Bieniek. - Można było także wysłuchać koncertu Łukasza Jemioły. Niestety - prawdopodobnie ze względu na późną porę - niewiele osób dotrwało do tej części festiwalu.

Imprezę zorganizowano m.in. dzięki zaangażowaniu kraśnickiej młodzieży. Szczególny udział mieli uczniowie "Górki" i PG nr 2.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto