„Dobre bo kraśnickie” – pod tym hasłem rusza promocja produktów regionalnych powiatu kraśnickiego. – Wyroby gastronomiczne z Kraśnika zdobywają angielski rynek, a są stosunkowo mało znane w powiecie. Chcemy nauczyć przedsiębiorców pokazywania swoich produktów – mówi Wiesław Michałowski, prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej.

Inicjatywa jest autorskim pomysłem KIG, organizacji non-profit zrzeszającej podmioty prowadzące działalność gospodarczą na obszarze województwa lubelskiego. Izba ma swoją siedzibę w Kraśniku. W ubiegłym roku dzięki jej staraniom utworzono biuro promujące kraśnickie produkty. - Pomysł zrodził się po jednej z sesji Rady Miasta (nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w kwietniu 2012r. - red.) podczas której doszliśmy do wniosku, że samorządy nie mają pomysłu na zrobienie czegokolwiek, by pobudzić inicjatywę przedsiębiorczości w mieście i powiecie. Padły zarzuty, że tak naprawdę przedsiębiorcy nie przedstawili żadnych konkretów. Zacząłem się zastanawiać, o co radnym chodzi – tłumaczy Wiesław Michałowski z KIG.

KIG wzięła sprawy we własne ręce i zaczęła działać. Już kilka tygodni po spotkaniu z rajcami biuro zaczęło funkcjonować. Jak tłumaczą autorzy pomysłu chodzi m.in. o zmianę świadomości w społeczeństwie w taki sposób, by ludzie przekonali się do faktu, że to, co kraśnickie jest dobre. – Nawet bardzo dobre. Musimy odzwyczaić ludzi od myślenia, że to, co polskie to badziewie, a to co na przykład niemieckie jest "good" – wyjaśnia Michałowski. - Mamy wielu bardzo dobrych przedsiębiorców w naszym powiecie, którzy funkcjonują nie tylko na rynku lokalnym, ale także ogólnopolskim i zagranicznym.

Projekt rozpoczął się ogłoszeniem konkursu „Dobre bo kraśnickie” pod patronatem m.in. ministrów gospodarki oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Jego celem jest wyróżnienie dobrych firm i producentów rolnych zarejestrowanych na terenie powiatu kraśnickiego oraz promowanie i wspieranie konkurencyjności rynkowej. Partnerami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz miasta i gminy powiatu kraśnickiego.

Przyjmowanie zgłoszeń mija z końcem stycznia br. Uroczystą galę finałową zaplanowano na czerwiec 2013 r. Formularz i regulamin dostępny jest na stronie: Kraśnickiej Izby Gospodarczej

- Naszą inicjatywę pozytywnie odebrały "siostrzane" organizacje skupione Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej, takie jak w Kędzierzynie-Koźlu czy we Wrocławiu. Docelowo założenie jest takie, by powstały produkty "dobre bo kędzierzyńskie", potem "dobre bo lubelskie" i "dobre bo polskie" - mówi przedstawiciel Kraśnickiej Izby Gospodarczej.

Powstanie Biuro Rozwoju Gospodarczego i Promocji?
-
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Z regionu

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

znajomi (gość)

W.Michałowski chwiejny jak listek na wietrze!Poleci,poleci....i znów .....dwulicowiec!

krasniczanka (gość) (Mirek)

Czyzby jakis radny sie odezwal ? Jakos nie widac tych super pomyslow panstwa radnych a maja duze mozliwosci a skoro sie jedynie kloca wiec trudno o dobre pomysly zazwyczaj zlosc zacmiewa umysl

Ciekawy (gość) (Mirek)

Czyżbyś miał informację, że zabroniono radnym zaangażować się w Gospodarczej Izbie Kraśnickiej i Uczestniczyć przy organizacji Konkursu. Zdaje się że Panie i Panowie Radni mają jakieś diety za zaszczyt reprezentowania społeczeństwa. Mają prawo Inicjatywy Prawnej. Któremu Radnemu Izba odmówiła współpracy? Gdzie są te pomysły Radnych? Czy Izba blokowała te dobre pomysły? Wygląda na to, że opcja polityczna to TY!

Mirek (gość)

A co robił Pan Michałowski przez ostatnie lata jak był w Izbie? Czemu dopiero teraz tym się zajął? Czyżby wybory się zbliżały? czemu nie zaangażowano w to Radnych miejskich i powiatowych - mają dobre pomysły, tylko nie ta opcja polityczna? Szkoda słów na tego Pana, pomysł dobry a wykonania jak zwykle spóźnione 5-10 lat....

Baska (gość)

Czy biuro promocji w miescie i powiecie nie mialo pomyslu jak promowac powiat Biora za to pieniadze Dobrze ze jest takie stowarzyszenie i stara sie cos robic Duze brawa dla Izby Gospodarczej Bede kibicowac temu stowarzyszeniu Zycze powodzenia