Edyta Bodys (z lewej) podczas wernisażu wystawy "Kraśnik dawniej i dziś" zorganizowanej w ramach Dni Kraśnika 2012

Edyta Bodys (z lewej) podczas wernisażu wystawy "Kraśnik dawniej i dziś" zorganizowanej w ramach Dni Kraśnika 2012. (© archiwum/NaszeMiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Jest inna wizja. Ja mam inną wizję funkcjonowania CKiP - tłumaczył powody odwołania Edyty Bodys, dotychczasowej dyrektorki Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, Mirosław Włodarczyk, burmistrz miasta. Zarządzenie w tej sprawie wydano 26 września. 8 dni później ogłoszono konkurs na nowego dyrektora. Oferty można składać do 9 listopada.

Edytę Bodys odwołano ze stanowiska w środę, 26 września 2012r.

- Nie dlatego, że jest złą osobą, bo rzeczywiście jest osobą wrażliwą. Jest osobą, która ma poczucie artystyczne. Tylko jest inna wizja. Ja mam inną wizję funkcjonowania CKiP. Ktoś może powiedzieć, że to już drugi czy trzeci raz zmienia się dyrektor. Tak. Zmienia się drugi i trzeci. I być może zmieni się piąty i szósty, jeżeli Centrum Kultury nie będzie pracować tak, jak powinno - tłumaczył powody odwołania Edyty Bodys, Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

"Inaczej to sobie wyobrażam"

- Inaczej to sobie wyobrażam. Inaczej wyobrażam sobie promocję miasta poprzez CKiP i pracę z dziećmi i młodzieżą. Inaczej wyobrażam sobie życie i funkcjonowanie CKiP - kontynuował dalej burmistrz. - Chciałbym, aby we wtorki (w dzień przyjęć interesantów - red.) przychodziły do mnie osoby, które mieszkają obok Centrum Kultury ze skargą, że CKiP jest do późna (otwarte-red) i że jest głośno, że jest krzyk, że to funkcjonuje aż tak dobrze, że zakłóca porządek. Bo od tego jest. Tam jest miejsce dla wszystkich. Nie w pełni byłem przekonany, że tak jest choć na szczegółową ocenę przyjdzie jeszcze czas.

Edyta Bodys jest w ciąży

"Czy burmistrz wyrzucił z pracy Edytę Bodys, która jest w ciąży?" - dopytują nasi Czytelnicy.

- W momencie odwołania burmistrz o tym nie wiedział - mówi Edyta Bodys.

"Oczywista omyłka pisarska"

6 dni po wydaniu zarządzenia ukazało się kolejne, dotyczące "sprostowania oczywistej omyłki pisarskiej (...) w sprawie odwołania dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku". O jaki błąd chodzi? We wcześniejszym zarządzeniu poinformowano, że "odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę i następuje z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu 30 października 2012r." Pomyłka dotyczyła daty. Edyta Bodys pożegna się ze stanowiskiem 31 października 2012r.

Nowy konkurs już jest

Tymczasem, 8 października, Urząd Miasta ogłosił nowy konkurs na stanowisko dyrektora CKiP. Kandydaci mogą składać swoje oferty do 9 listopada br. Wśród niezbędnych wymagań są: ukończenie studiów wyższe o kierunku artystycznym lub ekonomicznym lub studiów podyplomowe na wymienionych kierunkach, posiadanie co najmniej 5-letniego stażu pracy zawodowej, posiadanie co najmniej 2-letniego stażu pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury lub podobnym stanowisku, znajomość przepisów m.in. ustawy o samorządzie gminnym oraz dysponowanie wiedzą w zakresie pozyskiwania środków finansowych pozabudżetowych.

Zobacz jakie kryteria trzeba spełnić, by ubiegać się o stanowisko dyrektora CKiP

Jak sądzicie - kto zostanie nowym dyrektorem CKiP? Zapraszamy do dyskusji na forum

Edyta Bodys odwołanaNajświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

Komentarze (23)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

biedny Rysiu (gość)

Włodarczyk ma wizje dobre sobie, taką jak przed wyborami? A co on może , jak nie zgodzi się Stawiarski to Włodarczyk nawet pod stołem nie ma prawa nogami poprzebierać.A pani Drumlak waga słuszna, lat 35 , wrażliwa i wszystko jasne.

Kalendarz się kłania (gość) (Zenek)

A już myślałem, że jesteś gamoniem Wielkiego Wezyra, ale pewnie się pomyliłem, bo oni słowa przepraszam nie używają.

Zenek (gość)

Przepraszam, ale tym razem wprowadziłem Was w błąd.
Art. 30. § 2(1). Kodeksu pracy "Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca."

Kalendarz się kłania (gość)

To po huk zmieniali zarządzenie jak było takie doskonałe. A tę sprawę akurat Kodeks pracy reguluje. A tobie terminy niech upływają jak chcą.Dla pisowców czas ziemski i tak nie jest ważny.

pysiek (gość)

no to już teraz wiem przynajmniej kto jest p.o., pewnie nie jest to dla nas zaskoczeniem, że Wiolecia. teraz to będzie pseudokultura w jej wykonaniu. wstydzę się swojego miasta i że nie ma kultury, a jest tylko polityka, a ludzie się nie liczą.

Zenek (gość) (Kalendarz się kłania)

"Edytę Bodys odwołano ze stanowiska w środę, 26 września 2012r. (...) z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia".
Art. 300 Kodeksu pracy "W sprawach nie unormowanych przepisami prawa pracy do stosunku pracy stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli nie są one sprzeczne z zasadami prawa pracy."
Art. 112. Kodeksu cywilnego "Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca."
Zatem termin upływa z końcem dnia 26 października 2012 r.

Kalendarz się kłania (gość)

To nie jest oczywista pomyłka pisarska tylko dowód na to, że zarządzenia dotyczące spraw kadrowych w Urzędzie Miasta przygotowują gamonie, którzy nie wiedzą nawet ile który miesiąc ma dni nie mówiąc już o znajomości przepisów prawa, gdyż wiedzą, że Wielki Wezyr wszystko podpisze, gdy doda się do dokumentu ustną formułkę "Panie Burmistrzu dokument jest przygotowany zgodnie z wytycznymi Pana Pana"

KH (gość)

To niebedzie koniec w tym temacie ,,Gosciu,,Bo tego tak niezostwie w spokoju,sprawa musi zostac wyjasniona .przestaniesz przez swoje domysły kogos obrazac i ponizac ..

Marysia (gość)

No cóż drogi gościu. Ja nie mam nic więcej do dodania i nie zamierzam kontynuować tutaj tej dyskusji z Tobą. Niech pozostali sami ocenią kto jest inteligentny i kto kogo obraża.

KH (gość) (gość)

Drogi Gosciu z godz 11-23 dnia 2012-10-12 chciałbym Cie sprostować jesli ktoś sie podpisuje ksywą Henio akurat jestes w wielkim błedzie nie jestem tą osobą o której myslisz nastepnym razem postapie inaczej bedzie to zgłoszone w inne miejsce,a sprawy p Bijaka kim jest i co robi nigdy mnie nieinteresowały dlatego oczekuje przeprosin wydajac osądy okims to należy się dobrze zastanowić ..Pozdramiam .

gość (gość) (Marysia)

"Marysiu" każdy ocenia drugą osobę własną miarką,
Trzeba samemu być choć trochę inteligentnym by zarzucać jej brak drugiej osobie.
Obrażasz Bijaka ale sama nie przedstawiłaś nawet jednego dowodu na to, że ten człowiek pisze nieprawdę szczególnie o sytuacji w FŁT

Marysia (gość) (gość)

W tym wypadku nie trzeba przedstawiać argumentów. Gramatyka mówi sama za siebie. Nikt inteligentny nie traktuje tego pana poważnie.