(© TK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

5 osób zamieszanych w kradzieże wpadło w ręce kraśnickich policjantów. Zatrzymana grupa to rodzina. Tylko jednego dnia ukradli z mieszkań ponad 3 tys. zł. Jak wynika z policyjnych kartotek to ich kolejny tego rodzaju występek.

Do dwóch kradzieży doszło w czwartek na terenie gminy Annopol. Już godzinę po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym poruszali się sprawcy. - Troje przestępców pod pozorem sprzedaży ubrań i zegarków weszło do mieszkania w miejscowości Opoka i widząc gdzie poszkodowana kobieta trzyma pieniądze w zamieszaniu skradli 300 zł. Kobieta szybko się zorientowała i powiadomiła policję. Policjanci zatrzymali opisany przez poszkodowaną pojazd. Jadące nim osoby, w tym jedna nieletnia trafiły na komisariat policji w Annopolu - relacjonuje mł. asp. Janusz Majewski z KPP w Kraśniku.

Jak się okazało w tym samym czasie w pobliskim Rachowie doszło do podobnego zdarzenia. Dwóch mężczyzn wykorzystując chwilową nieobecność właścicielki weszło do mieszkania i skradło 3000 zł. Kobieta zauważyła sprawców, gdy oddalali się od jej domu.

Gdy policjanci z Annopola wykonywali czynności z zatrzymanymi złodziejami, którzy okradli mieszkankę Opoki, w komisariacie pojawili się dwaj mężczyźni zainteresowani zatrzymanymi. - Nie spodziewali się jednak, iż spotkają tu kobietę, której skradli pieniądze. Poszkodowana z Rachowa w korytarzu komisariatu rozpoznała i wskazała policjantom sprawców. Natychmiast zostali zatrzymani - dodaje Janusz Majewski.

Zatrzymana grupa to rodzina: 59-letnia kobieta, jej syn w wieku 42-lat, 40 letni kuzyn oraz dwoje wnucząt 24 i 14 lat, mieszkańcy woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Po przesłuchaniach i przedstawieniu sprawy prokuratorowi, sprawcy dobrowolnie poddali się karze. Dorośli otrzymali 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i po 600 zł grzywny, sprawa nieletniej zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego. Jak wynika z policyjnych kartotek nie był to ich pierwszy tego rodzaju występek.

--
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościołyKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!